حدود هشت هزار روستایی مازندران امسال با وام دولتی شاغل شدند

ساری - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت که در سال جاری از محل طرح اشتغال روستایی هفت هزار و ۶۰۸ نفر از بیکاران روستایی شاغل شدند.

به گزارش ایرنا ، حسن خیریانپور روز چهارشنبه در نشست کارگروه  نظارت بر پرداخت تسهیلات استان افزود که امسال تاکنون چهار هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به متقاضیان در استان پرداخت شده است.
وی با اعلام این که در مجموع سه هزار و ۹۱۹ طرح اشتغال زایی از محل پرداخت این تسهیلات و آورده کارآفرینان در روستاهای مازندران بهره برداری شد ، گفت که کمتر از یک درصد تسهیلات طرح های اشتغال روستایی استان دارای انحراف است.
معاون استاندار مازندران توضیح داد : ۳۰ مورد انحراف تسهیلات اشتغال روستایی در استان شناسایی شد که پیگیری قانونی علیه دریافت کنندگان این تسهیلات از سوی بانک عامل شروع شده است.

پارسال از محل اشتغال فراگیر و روستایی حدود پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات به روستاییان مازندران پرداخت و برای ۱۲ هزار نفر شغل ایجاد شده بود.

استان مازندران حدود سه هزار روستا دارد که طبق آخرین سرشماری ۴۷ درصد از جمعیت حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری استان را در خود جای داده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها