صدرنشینی سپاهان در مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال قطعی شد

تهران- ایرنا- تیم والیبال سپاهان با پیروزی در آخرین مسابقه خود در مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال، صدرنشینی خود را قطعی کرد.

به گزارش ایرنا، هفته سی‌ام و پایانی مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال ایران امروز (چهارشنبه) با ۶ بازی در تهران برگزار می‌شود. در مسابقات ظهر امروز سپاهان و شهرداری ارومیه حریفان خود را شکست دادند.

در سالن فدراسیون، تیم والیبال سپاهان اصفهان با نتیجه سه بر یک مقابل هراز آمل پیروز شد. ست‌های اول، دوم و چهارم این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۳ به سود شاگردان رحمان محمدی‌راد به پایان رسید و هراز فقط در ست سوم ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسید.

سپاهان با این نتیجه و کسب ۲۲ برد و ۶۵ امتیاز، صدرنشینی خود را در پایان مرحله مقدماتی قطعی کرد. این تیم در مرحله پلی‌آف باید به مصاف شهرداری ورامین تیم هشتم جدول رده‌بندی برود. هراز هم با ۱۸ برد و ۵۲ امتیاز در مکان ششم ایستاد و در پلی‌آف باید با تیم سوم جدول روبه‌رو شود که یکی از تیم‌های فولاد سیرجان یا شهداب یزد خواهد بود.

در مسابقه همزمان شهرداری ارومیه با نتیجه سه بر ۲ فولاد سیرجان را شکست داد. ست‌های اول و چهارم این مسابقه با امتیازات ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۴ به سود شهرداری ارومیه و ست‌های دوم و سوم با امتیازات مشابه ۲۵ بر ۲۲ به سود فولاد سیرجان رقم خورد تا کار به ست سرنوشت‌ساز پنجم کشیده شود. در این ست هم این شاگردان پیمان اکبری بودند که با امتیاز ۱۵ بر ۱۲ حریف خود را شکست دادند تا یک برد ارزشمند در آخرین بازی مرحله مقدماتی به دست آورند.

شهرداری ارومیه با این نتیجه و کسب ۲۱ برد و ۶۲ امتیاز حضور خود در رده دوم جدول را قطعی کرد. به این ترتیب این تیم در پلی‌آف به مصاف تیم هفتم جدول یعنی شهرداری گنبد می‌رود. فولاد سیرجان هم با ۲۰ برد و ۵۹ امتیاز سوم است اما برای باقی ماندن در این جایگاه باید امیدوار باشد که شهداب در مسابقه امروزش مقابل سایپا شکست بخورد.

برنامه و نتایج هفته سی‌ام لیگ برتر والیبال ایران

پیکان تهران ۳ - شهرداری قزوین یک

خاتم اردکان یک - شهرداری گنبد ۳

فولاد سیرجان ۲ - شهرداری ارومیه ۳

هراز آمل یک - سپاهان اصفهان ۳

ساعت ۱۷، خانه والیبال، شهداب یزد - سایپا تهران

ساعت ۱۷، سالن فدراسیون، شهرداری ورامین - هورسان رامسر

راه‌یاب ملل کردستان و آذرباتری ارومیه مسابقات خود را در این فصل به پایان برده‌اند و در سه هفته پایانی مسابقات استراحت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =