معاون وزیر ارتباطات: تحولات چشمگیری در زیرساخت‌های ارتباطی شکل گرفت
عکس از آرشیو

شیراز-ایرنا- معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تحولات چشمگیر و قابل توجهی ظرف سال‌های اخیر در زیرساخت‌های ارتباطی کشور روی داده است.

سید ستار هاشمی، چهارشنبه در نخستین کنفرانس بین‌المللی آموزش مجازی، چالش‌ها و راهکارها در شرایط بحران کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس در شیراز برگزار شد، افزود: در بحث شبکه ملی اطلاعات از ۶۸۰ مگابایت در ثانیه به ۱۸ هزار مگابایت در ثانیه رسیده‌ایم که بیانگر افزایش ۳۰ برابری است.
وی بیان کرد: در بحث آموزش نیز آنچه که در یک سال شیوع ویروس کرونا و با توجه به وجود تحریم‌ها در کشور اتفاق افتاده، رشد ۲ برابری ترافیک شبکه ملی است.
او اظهار داشت: بر اساس برنامه ششم توسعه مکلفیم تا پایان این برنامه، ۸۰ درصد روستاهای کشور را به شبکه ملی اطلاعات بر بستر پهن باند متصل کنیم که در استان فارس هم اینک بیش از ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.
هاشمی، با بیان اینکه بر این باوریم که آموزش رکن اساسی توسعه کشور است و تعطیل بردار نیست، گفت:اگر بخواهیم آموزش اثرگذر در کشور اتفاق بیافتد باید زیرساخت‌های ارتباطی خوب باشند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: همچنین سامانه‌های آموزشی باید منطبق بر استانداردها باشد و ذی نفعان با رویکرد مبتنی بر تحول دیجیتال از ظرفیت ایجاد شده استفاده کنند و بدون تردید این نوع رویکرد نسبت به نگاه سنتی آموزشی، تفاوت‌های جدی خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها