نفرات برتر جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی تجلیل شدند

اراک _ ایرنا _ نفرات برتر نخستین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی عصر چهارشنبه در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان و خانواده معظم شهدا در سالن اجتماعات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تجلیل شدند.

«سعیده مجتهدی» خبرنگار ایرنا استان مرکزی از شهرستان خمین نیز در این جشنواره در بخش خبر با اثری با عنوان « زنان نیمه پنهان رونق تولید» حائز رتبه دوم شد.

۳۲۵ اثر به نخستین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی در ۶ قالب و در محورهای «انقلاب اسلامی، اقتصاد مقاومتی، رونق وجهش تولید» ، امر به معروف و نهی از منکر، مسایل صنفی اصحاب رسانه، کرونا و کمک مومنانه، بسیج و حوزه‌های اقدام، محرومیت‌زدایی، ایثار، شهادت و چهل سالگلی دفاع مقدس، آسیب‌های اجتماعی و بصیرت، دشمن‌شناسی، مبارزه با تروریسم و خروج آمریکا از منطقه ارسال شده بود.

این آثار شامل ۴۸ خبر، ۱۰۵ گزارش، ۶۳ مصاحبه، ۹ یادداشت و ۱۰۰ اثر رسانه‌ای است که در هر بخش از برترین ها تقدیر شد.

مسئول بسیج رسانه‌ای استان مرکزی در این آیین گفت: جشنواره ابوذر با هدف بهتر دیده شدن آثار رسانه‌ای و فعالان فضای مجازی برگزار شد.

«احسان ربیعی» افزود: جشنواره ابوذر تاکنون ۶ بار در سطح کشوری برگزار شده اما در استان مرکزی برای نخستین بار برگزار شده است.

وی بیان کرد: پارسال نخستین فراخوان این جشنواره در استان مرکزی آغاز شد و آثار مورد داوری قرار گرفت اما به دلیل شیوع ویروس کرونا اختتامیه این جشنواره برگزار نشد و امسال آثار ۲ ساله مورد ارزیابی قرار گرفته است.

مسئول بسیج رسانه‌ای استان مرکزی ادامه داد: مقرر شده هر سال جشنواره ابوذر در استان برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در گفت: جشنواره ابوذر یک اقدام و اتفاق مبارک در استان مرکزی است.

حجت‌الاسلام « عباس دانشی» افزود: هر کاری که آمیخته با فرهنگ، عزم و اراده بسیج شود، ماندگارتر می‌شود.

وی بیان کرد: در کارهای بسیجی، مانند شخصیت ابوذر، صراحت، شجاعت، امانتداری، پاکی و پایمردی موج می‌زند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ادامه داد: سهم استان از رویدادهای مطبوعاتی، فرهنگی و هنری خیلی خوب نیست.

حجت‌الاسلام دانشی اظهار داشت: استان مرکزی با سابقه فرهنگی طولانی، فرهیختگان، مفاخر و شخصیت‌های اثرگذار، دارا بودن شمار زیادی دانشگاه‌ و حوزه‌های علمیه، صنعت و اقتصاد توانمند، باید پیشرو باشد.

وی بیان کرد: جامعه مطبوعاتی استان مرکزی نیز در این بخش باید مطالبه‌گری ‌داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی هم در این آیین گفت: تفکر بسیجی در دنیا به برکت انقلاب اسلامی گسترده شده است.

حجت‌الاسلام « مهدی عباسی»،  رسانه جبهه حق نیازمند یک طرح راهبردی دانست و افزود: بزرگترین رسالت در رسانه جبهه حق، دفاع از دستاوردهای انقلاب و کمک برای حل نقایص موجود است.

استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و  بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و سه روزنامه، ۳۲ هفته نامه، ۱۱ دو هفته نامه، ۲۶ ماهنامه، سه ۲ ماهنامه و ۱۸ فصل‌نامه در این استان فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها