۲۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۲
کد خبرنگار: 1563
کد خبر: 84233328
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: تغییر وضعیت کرونایی در گراش به رفتار مردم بستگی دارد

لارستان-ایرنا- فرماندار شهرستان گراش گفت: تغییر وضعیت کرونایی در این شهرستان و همچنین افزایش و یا کاهش تعداد مبتلایان و بستری‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹ به نوع رفتار و میزان توجه مردم و شهروندان به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بستگی دارد.

مجید غلام پور، چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا شهرستان گراش اظهار داشت: چنانچه مردم و شهروندان نسبت به رعایت اصول بهداشتی بی تفاوت باشند، وضعیت را عادی تلقی کنند و دورهمی‌های گروهی و خانوادگی افزایش یابد به همان میزان باید منتظر وقوع و خطر موج چهارم شیوع کرونا در منطقه باشیم.

وی، با تقدیر از تلاش کادر درمان و هماهنگی‌های ایجاد شده از سوی اعضای ستاد مدیریت کرونا در شهرستان و همچنین همراهی و مشارکت آن دسته از مردم که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، گفت: گزارش‌های رسیده از برخی مناطق، حکایت از گسترش موج عادی‌انگاری و برگزاری برخی تجمع‌ها و دورهمی‌های گروهی دارد که باید در اسرع وقت نسبت به ساماندهی و اجرای طرح‌های کنترلی و مقابله‌ای در آن مناطق اقدام کرد.

غلام پو،ر با تاکید بر ضرورت آگاهی بیش از پیش مردم با این بیماری و همچنین عادت کردن به زندگی با کرونا در جامعه و رعایت توصیه‌های بهداشتی، بیان داشت: باید سعی شود در کنار تدابیر و عمل کردن به دستورالعمل‌های بهداشتی‌، برنامه آموزشی جامع نیز برای مقابله با این ویروس تدوین و اجرایی شود.

همچنین در این نشست، مصوباتی برای مقابله با این ویروس در آستانه برگزاری برنامه‌های ماه مبارک رجب و همچنین ایام نوروز به تصوسیب رسید.

عدم برگزاری آیین اعتکاف در حسینیه‌ها و مساجد، لغو و کاهش نشست‌های غیر ضروری در اداره‌ها و نهادهای مختلف این شهرستان، افزایش تعداد بازرسی‌ها و سرکشی از اصناف و بازار، تعطیل بودن مشاغل گروه چهار با استناد به  دستورالعمل ابلاغی ستاد مدیریت کرونا، صدور برگ تردد پس از تایید دانشکده علوم پزشکی شهرستان، برگزار شدن جشن‌های ازدواج تنها در مناطقی که وضعیت آنها آبی (کم خطر) اعلام شده و با رعایت محدودیت‌های مورد نظر معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش، از جمله مصوبات این نشست بود.

دانشکده علوم پزشکی گراش، نسبت به بروز خطر شیوع موج چهارم کرونا و افزایش شمار بستری‌ها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این شهرستان هشدار داده است. بنا به اعلام این دانشکده تا ظهر امروز (بیست و نهم بهمن ماه۹۹) شمار بستریان مبتلایان به کرونا در مراکز درمانی این شهرستان ۱۷ نفر است و از زمان شیوع این بیماری تا کنون ۲۴ نفر در این منطقه جان باختند.

شهرستان گراش در فاصله ۳۵۹ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها