انتشار برنامه تجدید ارزیابی دارایی‌ها در کدال

تهران - ایرنا - سازمان بورس با ارسال نامه‌ای به ناشران بورسی و فرابورسی اعلام کرد: در صورت وجود هر برنامه‌ای برای تجدید ارزیابی دارایی‌ها ، موضوع به فوریت در سامانه کدال منتشر شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، معاونت نظارت بر ناشران سازمان بورس با ارسال نامه‌ای به ناشران بورسی و فرابورسی اعلام کرد در صورت وجود هر برنامه‌ای برای تجدید ارزیابی دارایی‌ها، موضوع را در هیات مدیره بررسی و نهایی و نتیجه را به فوریت در کدال منتشر کنند تا سهامداران مطلع شوند.

براساس این گزارش، در این نامه به شرکت‌ها آمده است: با توجه به درخواست جمعی از سهامداران در راستای افزایش شفافیت اطلاعات، خواهشمند است موضوع تجدید ارزیابی دارایی‌ها توسط هیئت مدیره آن شرکت بررسی و در صورت تایید انجام تجدید ارزیابی مراتب به صورت فوری در سامانه کدال منتشر شود.

به گزارش ایرنا، در آذر ماه سال جاری اصلاح تبصره یک ماده ۱۴۹ قانون مالیات‌های مستقیم با موضوع (اعطای معافیت تجدید ارزیابی دارایی‌ها مشروط به رعایت استانداردهای حسابداری ملی و یا گزاشگری بین‌المللی) پس از پیگیری‌ها و جلسات متعدد کارگروه مالی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران و همکاری معاونت امور اقتصادی ایران به سرانجام رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار اقتصاد