۲۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۶
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84233316
۰ نفر

برچسب‌ها

افراد مسلح صدها دانش آموز را در نیجریه ربودند

تهران - ایرنا - مقامات محلی و امنیتی نیجریه از ربودن شدن صدها دانش آموز و تعداد زیادی معلم در ایالت «نیجر» در شمال این کشور توسط افراد مسلح خبر دادند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه به نقل از این مقامات که خواستند نامشان فاش نشود، اضافه کرد: این عملیات آدم ربایی توسط افراد مسلح عصر دیروز (سه شنبه) در یک دبیرستان شبانه روزی در ایالت نیجر در شمال نیجریه اتفاق افتاد.  

بر اساس این گزارش، این آدم ربایی دسته جمعی دو ماه پس از ربودن ۳۴۴ نوجوان یک مدرسه شبانه روزی توسط گروه‌های جنایتکار در ایالت «کاتسینا» در همسایگی ایالت نیجر که پس از مذاکره با مقامات، دانش آموزان پس از یک هفته آزاد شدند، انجام شد. 

یک مقام محلی در ایالت نیجر که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری فرانسه گفت: راهزنان دیشب وارد مدرسه دولتی در «کاگارا» شدند و صدها دانش آموز و معلم را ربودند. 

وی افزود که این افراد مسلح که تعدادشان بسیار زیاد بود، با لباس نظامی وارد مدرسه شدند و دانش آموزان را به جنگل هدایت کردند. 

به گفته وی، یکی از کارمندان و تعدادی از دانش آموزان موفق به فرار شدند و قتل یک دانش آموز به هنگام حمله این افراد مسلح را تایید کردند. 

این مقام محلی اضافه کرد: این دبیرستان حدود هزار دانش آموز داشت، اما هنوز مشخص نیست که چه تعدادی از آن‌ها ربوده شده‌اند. 

در این پیوند یک منبع امنیتی با بیان اینکه یک سرشماری در حال انجام است تا تعداد دقیق دانش آموزان ربوده شده مشخص شود، ابراز امیدواری کرد که همه کسانی که فرار کرده‌اند، برگردند تا بتوانیم آن‌ها را بشماریم. 

این منبع گفت که سربازان با پشتیبانی هوایی در جستجوی آدم ربایان و گروگانگیرها برای انجام عملیات نجات هستند. 

مناطق شمال غربی و مرکزی نیجریه از ۱۰ سال پیش تاکنون شاهد رفتارهای خشونت‌آمیز توسط گروه‌های جنایتکار شناخته شده محلی به اسم «راهزن» می‌باشد که این گروههای جنایتکار روابط قوی با گروه‌های جهادی در شمال شرقی این کشور برقرار کرده‌اند.  

گروه تروریستی «بوکوحرام» تاکنون در چندین نوبت با حمله مراکز آموزشی و روستاهای نیجریه صدها دانش آموز را ربوده‌اند. مقامات محلی احتمال دست داشتن این گروه تروریستی که با «داعش» نیز اعلام همبستگی کرده است را بعید ندانستند.

تاکنون هیچ گزارشی برای روشن شدن هویت افراد مسلح ناشناس که دیشب به مدرسه شبانه روزی در ایالت نیجر در شمال نیجریه حمله کرده‌اند، منتشر نشده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار جهان