لاری: آمار ابتلا به کرونا در استان همدان پایین تر از میانگین کشوری است

همدان-ایرنا- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آمار ابتلای هفتگی به بیماری کووید ۱۹ طی یک هفته گذشته در استان همدان پایین تر از میانگین کشوری و آمار مرگ و میر نیز درهمین مدت با کمی اختلاف برابر با میانگین کشور است.

«سیماسادات لاری» روز چهارشنبه در جریان سفر به استان همدان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اخرین وضعیت همه گیری ویروس کرونا دراین استان، افزود: درحال حاضر شهرهای همدان، بهار، تویسرکان، رزن، ملایر، درگزین و نهاوند استان همدان در وضعیت زرد کرونا و مابقی شهرستان های استان در وضعیت آبی قرار دارند. 

وی تصریح کرد: یکی از نقاط قوت استان همدان در زمینه مدیریت پاندمی کرونا، ردیابی افراد تماس نزدیک با بیماران مبتلا به کووید ۱۹ از ابتدای همه گیری ویروس و همچنین اجرای مراقبت های اپیدمیولوژیک با هدف رصد ویروس جهش یافته در سطح استان است.  

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وضعیت فعلی استان همدان در خصوص همه گیری ویروس کرونا، شکننده، ناپایدار و حساس است، افزود: در هفته گذشته شاهد کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان نسبت به هفته قبل از آن بودیم که ادامه این روند می تواند شرایط را برای مقابله با ویروس و کنترل شرایط به مراتب سخت تر کند.

به گفته وی، درحال حاضر ۶۲ بیمار قطعی مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۹ بیمار به دلیل شرایط بالینی نامناسب در بخش های مراقبت ویژه بستری و تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروز و به منظور افتتاح چند طرح بهداشتی ، بررسی روند اقدامات در زمینه مقابه با کرونا و همچنین دیدار و گفت وگو با کادر درمانی به استان همدان سفر کرده است.

به گزارش ایرنا و براساس اعلام امروز(چهارشنبه) دکتر «محمد طاهری» سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، با شناسایی ۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان به ۱۰ هزار و ۳۴۷ نفر افزایش یافته است.

به گفته وی، همچنین با فوت یک نفر دیگر از مبتلایان قطعی کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار متوفیان کرونا در این استان به یک هزار و ۵۰۵ نفر رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =