اندیشه‌های الهی حضرت امام (ره) درخت انقلاب را بالنده کرد

تهران- ایرنا- دبیر علمی اجلاس تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) در حوزه فرهنگ و هنر با اشاره به اندیشه های ویژه معمار کبیر انقلاب اسلامی اعلام کرد: این اندیشه های والا و ممتاز درخت انقلاب را بالنده کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد علی خسروی عصر چهارشنبه در مراسم اختتامیه اجلاس تبیین اندیشه های امام راحل که در آستان امام خمینی (ره) برگزار شد در سخنانی گفت: مسئله اندیشه امام (ره) مسئله مهمی است، اساسا انقلاب اسلامی برپایه اندیشه، فرهنگ و خصوصیات اخلاقی امام تجلی پیدا کرد که خداپرستی و خودسازی چیز دیگری نیست.

وی افزود: امام در دوران جوانی و میانسالی عمر خود را صرف رسیدن به خدا و راهی جز خودسازی مطرح نکرد و اولین کتاب خود در حوزه اخلاق و تربیت است و تا آخر این سیر و سلوک را طی کرد.

دبیر علمی اجلاس تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) ادامه داد: کسانی که می خواهند با راه و روش امام قرار بگیرند می توانند به کتاب چهل حدیث و یا کتاب شرح حدیث جنود عقل و جهل مراجعه کنند که در این کتاب می فهمیم که در عالم جز خدای متعال هیچ قدرتی وجود ندارد و همچنین می فهمیم راه رسیدن به خدا ترک ظلم و تواضع و دفاع از حقوق دیگران است.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از دلسوزان برای نجات مردم راه را اشتباه رفتند و به جای ریشه به شاخه درخت تکیه زدند و با این روش آسیب هایی به انقلاب وارد شد.

حجت الاسلام خسروی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی درخت بالنده ای است که ریشه آن در اعماق قرآن و حدیث و حقایق علمی و عقلی است و نمونه های فراوانی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به خصوصیات اخلاقی برجسته حضرت امام (ره) اشاره کرد و گفت: در روز ۱۲ بهمن وقتی که هواپیمای حضرت امام در فرودگاه نشست حضرت آیت الله پسندیده برای دیدن برادر خود از پله ها بالا رفت تا پس از سال ها حضرت امام را ببیند، وقتی که امام می خواست از پله های هواپیما پایین تشریف بیاورند ابتدا به آیت الله پسندیده گفتند که اول شما برید پایین که برخی از دوستان گفتند که تمامی دوربین های تلویزیونی و مردم می خواهند رهبر انقلاب را ببینند اما امام حاضر نشد و فرمودند که آیت الله پسندیده حق پدری دارند و من جلوی ایشان حرکت نمی کنم.

حجت الاسلام خسروی یادآور شد:‌ حضرت امام با این کار یک باور اخلاقی که احترام به بزرگتر است را فدای این انقلاب کرد و پس از لحظاتی ایشان از پله های هواپیما پایین تشریف آوردند.

وی تاکید کرد: فرهنگ انقلاب اسلامی و سبک زندگی اسلامی بر پایه احترام به بزرگتر، ایمان، از خودگذشتگی، تدبیر و امید شکل گرفته و در خانواده ای که بزرگتری وجود نداشته باشد انواع آسیب های اجتماعی شکل خواهد گرفت.

دبیر علمی اجلاس تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) درباره اهمیت برگزاری این اجلاس مهم و تاثیر گذار نیز گفت: بدنبال تفاهم نامه ای که یک سال و نیم قبل توسط وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای دکتر سید عباس صالحی و تولیت آستان حضرت امام خمینی (ره) حجت الاسلام سید حسن خمینی منعقد شد.

یکی از این بندها برگزاری نشست یک روزه ای بود که با حضور مدیران سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان های وابسته راجع به اندیشه های حضرت امام (ره) همفکری شود که از یک سال پیش مسئولیت این کار بر عهده پژوهشگاه فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد گذاشته شد که با حضور اساتید و کارشناسان برنامه ریزی شد و در چهار کارگروه رسانه و مطبوعات، فضای مجازی، فرهنگ عمومی، هنر و سینما این کارگروه ها شکل گرفت و همچنین در نشست قبل از ظهر امروز نیز با حضور ۱۵۰ نفر از مدیران و اعضای این کارگروه ها یک هم اندیشی مناسبی برگزار و مباحث مهمی مطرح شد که نتایج نشست این کارگروه ها توسط دبیران اعلام می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =