آیت الله علم الهدی: امر به معروف نیازمند فرهنگ سازی است

مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: دشمنان به دنبال ضدارزش کردن امر به معروف در جامعه هستند لذا این فریضه باید در جامعه فرهنگ‌سازی شود.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری آیت الله سید احمد علم الهدی، وی در دیدار با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و جمعی از مدیران این نهاد در مشهد افزود: فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید احیا شود در این صورت مردم خود آمران به معروف و ناهیان از منکر می‌شوند.

وی با بیان این‌که جوسازی علیه این فرهنگ در جامعه مانع فرهنگ‌سازی امر به معروف و نهی از منکر است ادامه داد: دشمنان ما وقتی می‌خواهند به ما ضربه بزنند، کارهای شیطانی مد نظر خود را ارزش‌ تلقی نموده و افرادی را که با آنها مخالفت کنند ضد ارزش می‌دانند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: دشمن از این ابزار برای فساد استفاده می‌کند. عنصر امر به معروف و نهی از منکر یک عنصر جهادی است و این مسئله، یک جهاد است و برای اجرای این وظیفه شرعی سه مرحله داریم.

وی افزود: برائت قلبی، تذکر لسانی و مرحله عملی از جمله این مراحل است که باید نسبت به آن برخورد جهادی داشته باشیم.

 آیت الله علم الهدی ادامه داد: اگر تشکیلات امر به معروف و نهی از منکر نداشته باشیم، نمی‌توانیم فرهنگ‌سازی کنیم البته در استان خراسان رضوی تشکیلاتی به اسم طلایه‌داران فعالیت می‌کنند و در صدد فرهنگ‌سازی این امر هستند لذا در هر استان باید تشکیلات‌ سازی نموده و جوان‌های مخلص را به این تشکیلات دعوت کنید.

وی گفت: باید آموزش‌هایی را قرار بدهید تا فرزندانمان در همه بخش‌ها بتوانند این فعالیت جهادی را هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی انجام دهند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها