۱۲ هکتار از اراضی ملی خداآفرین رفع تصرف شد

تبریز- ایرنا - فرماندار خداآفرین اعلام کرد: از ابتدای سال‌جاری تا کنون ۱۲هکتار از اراضی ملی در این شهرستان از افراد سودجو رفع تصرف شده و از ۱۴مورد تغییر کاربری غیرمجاز جلوگیری شده است.

 علی امیری راد روز چهارشنبه در جلسه کارویژه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان، پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز از طریق آگاه سازی و راهنمایی مردم را کم هزینه ترین راه در این راستا اعلام کرد و افزود: باید با استفاده از تمام ظرفیت های موجود از جمله رسانه ها، شوراها، دهیاران و همچنین تعامل بین ادارات در جهت آگاه سازی مردم و تسهیل در صدور پروانه به منظور پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز اقدام شود .

وی استفاده از اختیارات قانونی ادارات و برخورد با متخلفان در این زمینه را راهکار دیگری برای جلوگیری از تصرف اراضی عنوان کرد و گفت: خداآفرین به دلیل ترکیب جمعیتی و دارا بودن بیش از ۸۰درصد جمعیت روستایی و همچنین طولی بودن آن با ساخت و ساز روبه رشد روبرو است بنابراین بنیاد مسکن باید در مطالعه طرح هادی به منظور توسعه روستایی همکاری کند .

فرماندار خداآفرین با بیان اینکه ساخت و سازهای غیرمجاز یک معضل در این شهرستان و مقابله با آن نیازمند عزم جدی همگانی و مشارکت تمامی دستگاههای اجرایی و خدماتی است، گفت: با توجه به افزایش ساخت و سازها و مهاجرت معکوس به شهرستان، تشکیل گشت های تلفیقی اطلاع رسانی به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی را ضروری دانست .

شهرستان خدا آفرین در شمال شرقی استان آذربایجان شرقی واقع شده است و از شمال با کشور آذربایجان، از شرق با شهرستان کلیبر، از جنوب با شهرستان ورزقان و از غرب با شهرستان جلفا مرز کشوری و مرز شهرستانی دارد.

مرکز این شهرستان، شهر خمارلو است و این شهرستان ۳ بخش به نامهای مرکزی، گرمادوز و منجوان دارد.

این شهرستان با وسعت یکهزار و ۵۲۵ کیلومتر مربع حدود ۳.۳ درصد وسعت استان آذربایجان شرقی را تشکیل می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها