ضدانقلاب دنبال سیاه‌ نمایی از وضعیت زندانیان در ایران است

تهران - ایرنا - رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: ضدانقلاب به دنبال تولید اخبار دروغ، بزرگ‌نمایی و سیاه‌نمایی از عدم رعایت حال زندانیان در جمهوری اسلامی است و باید مراقب باشیم تا بهانه دست آنان ندهیم.

 به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، محمدمهدی حاج محمدی در نشست سراسری با مسئولان بهداشت و درمان زندان های سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با اشاره به دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در خصوص مراقبت از زندانیان افزود: به فرموده ایشان ماموریت اصلی ما در امر زندانبانی، طبابت جسم و روان زندانیان است.
وی با بیان اینکه طرح غربالگری سلامت زندانیان در همه زندان های کشور اجرا شود، ادامه داد: مبادا در زندان به خاطر کم توجهی کادر درمان، زندانی بیمار شود یا تاخیر در درمان صورت پذیرد یا زندانی به دلیل اختلال روحی و روانی به خود یا دیگران آسیب بزند.
حاج محمدی با بیان اینکه، نمود اصلی احساس مسئولیت و وجدان کاری در رفتار و عملکرد ما مشاهده می شود اظهار داشت: رفتار خوب ما بر اساس وظیفه شناسی و دیدگاه انسانی و اخلاقی و برخورد توأم با مهر ما نسبت به زندانی او را در مسیر پذیرش آموزه های اصلاحی و اخلاقی قرار می دهد.
وی با اشاره به تبلیغات سوء دشمنان و القای اخبار کذب از زندان‌ها گفت: در روزهای اخیر شاهد هستید که چگونه خبر دروغ مرگ زندانی در بیمارستان را اعلام می کنند در حالی که آن فرد هنوز در قید حیات و تحت درمان است.
عضو شورای عالی قوه قضائیه اظهارداشت: نباید نسبت به وضعیت جسمانی و بیماری افراد بی‌اعتنا باشیم؛ تاکید کرده ام تمام مدیران زندان ها باید توجه جدی به نظرات و دستورات پزشکی در خصوص زندانیان داشته باشند و نباید بی تفاوت از کنار تشخیص پزشکی بگذرند.
حاج محمدی با بیان اینکه کار در زندان به ویژه برای کادر درمان سخت و طاقت فرسا است، افزود: یکی از موضوعاتی که در بودجه ۱۴۰۰ پیگیری کرده‌ایم این است که زندان‌ها در حوزه بهداشت و درمان از امتیازات مناطق محروم برخوردار باشند که این می‌تواند مشوق و انگیزه های لازم برای خدمت کادر درمان فعلی و دیگران برای حضور در این عرصه خدمتی باشد.
رئیس سازمان زندان‌ها ضمن قدردانی از کادر درمان زندان ها،با بیان اینکه مجاهدت کادر درمان در شرایط کرونا در زندان دیده نشد، خواستار استمرار و توسعه تلاش ها برای مراقبت از سلامت زندانیان شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار جامعه