برگزاری پویش قرن‌ها دوستی تهران - پکن

تهران- ایرنا- مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گفت: به منظور حضور موثر در بازار گردشگری چین، پویش قرنها دوستی؛ سومین عید بهاره چینی‌ها در ایران برگزار می‌شود.

به گزارش عصر چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، محمد قاسمی، گفت: معاونت گردشگری به منظور حضور مستمر و موثر در بازار گردشگری چین و همچنین زنده نگه داشتن نام ایران در حافظه بازار بزرگ این کشور با بیش از صد و هفتاد میلیون گردشگر خروجی برای دوران پسا کرونا، در حال برگزاری کمپین قرن ها دوستی؛ سومین عید بهار چینی­ ها در ایران در بازه زمانی ۲۴ بهمن الی ۹ اسفند سال جاری همزمان با عید بهاره چینی به صورت مجازی است.

وی با بیان این خبر گفت: فعالیت‌های مربوط به این پویش در چندین گام صورت پذیرفت. در گام نخست، از استان‌های مقصد گردشگران چینی خواسته شد تا محتوای تبلیغاتی خود را متناسب با علایق و سلایق چینی‌ها و بر اساس راهنماهای فنی ابلاغی در قالب عکس، کلیپ و متن آماده و به معاونت گردشگری وزارتخانه ارسال کنند.

او افزود: در گام دوم، آثار تولیدی از نظر تکنیکی و محتوایی ارزیابی و صحت‌سنجی شد  و آنهایی که شرایط فنی لازم را احراز کردند در زمینه متن و روایت توسط کارشناسان یک شرکت دو ملیتی ایرانی- چینی مورد تطبیق و ویرایش ترجمه‌ای و زبانشناختی قرار گرفتند.

قاسمی ادامه داد: در گام بعدی، انواع محتوای نهایی شده بهمراه پیام تبریک وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به زبان چینی در سایت جامع گردشگری کشور موسوم به «ویزیت ایران» زیر نظر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بارگذاری شد.

مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری اضافه کرد: در مرحله آخر، لینک مربوطه در سطح وسیعی به وزارت امور خارجه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تشکل­ های حرفه‌ای گردشگری، نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در چین، رایزنی‌های فرهنگی کشور و سایر گروه‌های فعال گردشگری اطلاع‌رسانی شد و از آنها خواسته شد تا نسبت به بارگذاری لینک مذکور در فضای مجازی تحت اختیار، استفاده از محتوای تولیدی در سایر فعالیت­‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی مناسب پیرامون کمپین مذکور به بخش خصوصی کشور چین اقدام کنند.

گفتنی است محتوای این پویش از طریق لینک قابل دسترسی است.

به گزارش ایرنا، چین مهم‌ترین منبع تامین گردشگر در جهان است در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱۵۰ میلیون چینی به خارج از مرزهای این کشور سفر کردند وزارت فرهنگ و گردشگری چین پیش‌بینی کرده است با تداوم رشد اقتصادی و افزایش درآمدهای سالانه شخصی، آمار سفر شهروندان این کشور به خارج از چین تا سال ۲۰۲۲ میلادی به ۱۷۸ میلیون نفر در سال برسد همچنین تخمین زده شده این گردشگران در مجموع حدود ۱.۲ تریلیون «یوان» هزینه کنند.

ایران از سال ۲۰۱۱ به فهرست مقاصد گردشگری چین وارد شد و از سال ۱۳۹۵ نیز سیاست‌ جذب گردشگران چینی را در دستور کار قرار داد در این راستا هیات وزیران اوایل تیرماه سال ۱۳۹۸ مصوبه لغو یک طرفه روادید با چین را صادر کرد و از ۲۵ تیرماه به اجرا در آمد بر اساس این مصوبه چینی ها به مدت ۲۱ روز بدون ویزا می‌توانند به ایران سفر کنند.

سال ۹۷، ۵۲ هزار و ۸۰۰ گردشگر از چین به ایران سفر کردند پیش بینی تهران این است که با لغو روادید شمار این گردشگران بسرعت افزایش یافته و در آینده ای نه چندان دور به یک میلیون نفر برسد و سفر  «علی اصغر مونسان»  وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران نیز با این هدف انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار فرهنگ