«انبار» اتفاقات یک انبار ضایعات را روایت می‌کند

تهران- ایرنا- فیلم کوتاه «انبار» ساخته حسین ترک‌جوش، نخستین اثری است که در بسته فیلم کوتاه «۱۰۸ دقیقه از یک قرن» به نمایش در می‌آید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، انبار هفتمین ساخته حسین ترک‌جوش در مقام کارگردان فیلم کوتاه، این روزها در سینماهای هنروتجربه همراه با پنج اثر از فیلمسازان جوان در بسته فیلم کوتاه «۱۰۸ دقیقه از یک قرن» در حال اکران است.

انبار روایت چند کارگر افغانستانی‌ست که غیر قانونی وارد ایران شده‌اند و در یک انبار ضایعات کاغذ مشغول به کار هستند تا اینکه یک قتل روند زندگی آن‌ها را به چالش می‌کشد.

این اثر در جشنواره‌های معتبری در سراسر جهان از جمله کن فرانسه، برلین، ایتالیا، نیویورک، کانادا، بمبمئی، توکیو و سه جشنواره برزیلی حضور داشته که از جمله جوایز آن می‌توان به جایزه بهترین فیلم به کارگردانی حسین ترک‌جوش و بهترین بازیگری با بازی هامون سیدی از  جشنواره گیمفا برزیل، نامزدی در ۹ بخش از جشنواره  GIMFA برزیل، بهترین فیلم جشنواره فیلم توایلایت توکیو ژاپن ۲۰۲۰، جایزه بهترین نویسندگی مشترک به حسین ترک جوش و شیما اسماعیلی و  جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای اودین روشن اشاره کرد.
از دیگر موفقیت‌های« انبار» بهترین فیلم کوتاه از جشنواره « La dole vita cine rom» ایتالیا، حضور در جشنواره فیلم بلگراد صربستان ۲۰۲۱، جایزه بهترین کارگردانی از فستیوال « BiMiFF Film Festival » برزیل، نامزد بهترین فیلم کوتاه جشنواره دنیای کن فرانسه، حضور در جشنواره «Gbeck Future  Film Festival ۲۰۲۱» کانادا جزیره پرنس ادوارد، حضور در جشنواره برلین، حضور در جشنواره هند هستند.

هامون سیدی، علی یعقوبی، محمدرضا هلال زاده، اودین روشن، فاضل قنادی، علی پیله ور، شیوا سرمست، وحیده اکبری نسب، مرتضی حسینی راد، وحید باقری، حامد کریوند در این اثر به ایفای نقش می‌پردازند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار فرهنگ