۱۰۰ هزار شهروند اصفهانی در حوزه کارآفرینی و کسب و کار آموزش می بینند
عکس تزئینی است

اصفهان- ایرنا- رییس اداره فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: با اجرای طرح موسوم به « توان هفت » ۱۰۰ هزار شهروند اصفهانی در حوزه کارآفرینی و توسعه کسب و کار آموزش می‌بینند.

به گزارش ایرنا،سید صالح خشوعی روز چهارشنبه در نشست خبری طرح کارآفرینی " توان هفت " افزود : این طرح با هدف آشنایی شهروندان پیش از ورود به عرصه کسب و کار و راه‌اندازی بنگاه اقتصادی با مفاهیم و چالش‌های موجود در محیط کسب و کار و جامعه از طرف شهرداری اصفهان اجرایی شده است.

وی گفت : طرح کارآفرینی یک پروسه طولانی است و در این پروسه یک اکوسیستم کارآفرینی ایجاد و در آن از مجموعه افراد، قوانین، سازمان‌های دولتی، شرکت‌ها، خیریه، رسانه‌ها، سرمایه گذاران، مُروجان، شتاب دهنده‌ها و مراکز رشد دانشگاهی استفاده می‌شود.

خشوعی با اشاره به اینکه فضای کار اجتماعی استارتاپ، اجزای اکوسیستم کارآفرینی را تشکیل می‌دهد، افزود: ایده نخست این طرح توسط مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان مطرح و طرح "توان هفت" از سال ۹۷ آغاز و اجرای آن به خانه جوان شهرداری سپرده شد.

رییس اداره فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: مرحله سوم اجرای کار با کرونا همراه بود اما با بستر فضای مجازی به تولید محتوای جدید پرداختیم و دوره‌های آنلاین برگزار کردیم.

خشوعی گفت: هدف گذاری این طرح  ۱۰میلیون ساعت آموزش برای شهروندان  مشتاق ورود به عرصه کسب و کار است.

چشم انداز پروژه" توان هفت"  تولید محتوا در حوزه کارآفرینی مبتنی بر نیاز شهروندان است

فاطمه اکبرزاده رییس خانه جوان سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در ادامه این نشست با اشاره به اینکه " توان هفت " یک طرح آرمان‌گرایانه محسوب می شود،گفت: هدف ما آموزش ۱۰ میلیون نفر ساعت به توان هفت است و نام طرح " توان هفت" برگزیده همین ایده آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح  توسعه آموزش در گروه  سنی هشت تا ۱۲ و ۱۲ تا ۱۸ سال  است،افزود: سال‌های گذشته چنین برنامه‌هایی منوط به  وجود فرهنگ‌سرا بود اما اکنون اجرای آن توسط خانه جوان انجام می‌شود.

رییس خانه جوان سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه اکوسیستم کارآفرینی دارای شورای سیاست‌گذاری متشکل از چهره‌های علمی، دانشگاهی است،تصریح کرد: اهداف کلی این پروژه متناسب با اهداف۲۷ سند شهروند فرهنگی؛ اصلاح فرهنگ سرمایه‌گذاری و ترغیب شهروندان به سرمایه‌گذاری در اقتصاد شهری، ارتقای فرهنگ و هنر و کارآفرینی اجتماعی با هدف آموزش ۱۰۰ هزار شهروند است.

 وی ادامه داد: این پروژه با کلیه نهادها و کمیته‌های علمی و مراکز آموزشی اصناف،اتاق بازرگانی و دانشگاه‌ها و شهرک علمی و تحقیقاتی همکاری دارد.

اکبرزاده بستر پروژه را سایت آنلاین این طرح عنوان و گفت: اولویت کاری تقویت بانک محتوای آموزشی ،راه اندازی باشگاه مشاوران کسب و کار و سپس برگزاری رویدادهای شهری و تولید آموزش در قالب اجرایی وب سایت است.

وی اضافه کرد: اقدامات انجام شده در ۲ سال گذشته ۳۰۰ ساعت تولید محتوای آموزشی،برگزاری ۵۲ رویداد آموزشی و مشارکت و حمایت از استارتاپ‌ها و روایت‌گری و معرفی داستان‌های کارآفرینان موفق بوده است.

رییس خانه جوان سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان بیان کرد: هم اینک طرح آموزشی در حوزه مشاغل خانگی،طرح جامع کارآفرین پروری والدین،طرح جامع کارآفرین پروری کودکان و نوجوانان،تربیت تسهیلگر ویژه کارآفرینی اجتماعی و ثبت دوره‌های توان ۷ در کتابخانه دیجیتال شهرداری در دست اقدام است.

وی همچنین گفت:چشم انداز این طرح تولید محتوا در حوزه کارآفرینی مبتنی بر نیاز شهروندان، توسعه گستره آموزشی پروژه تا سقف ۲۰۰ هزار نفر، توسعه ارتباطات با سایر کلان شهرها برای  اجرای  برنامه‌ها و رویدادها و تعامل با کارآفرینان سایرشهرها و کشورها به منظور انباشت دانش و تجربه تعریف شده است.

اکبر زاده در پایان گفت: برای حدود ۳۰۰ معلم  شامل ۱۰ هزار نفر ساعت در ۶ دوره متفاوت، طرح کارآفرینی و آموزش برگزار شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها