نیازمندان آران و بیدگل ۶۷۰ میلیون تومان کمک دریافت کردند

کاشان - ایرنا - فرماندار آران و بیدگل گفت: مردم این شهرستان در قالب طرح شهید سلیمانی نزدیک به ۶۷۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی جمع آوری و در اختیار نیازمندان قرار دادند.

به گزارش ایرنا، اسماعیل بایبوردی روز چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت و مقابله با کرونای آران و بیدگل گفت: کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده در طرح شهید سلیمانی نزدیک به ۲۴۰ میلیون تومان و بسته‌های معیشتی توزیع شده در بین نیازمندان به ارزش ۴۳۰ میلیون تومان بود.

وی ادامه داد: در طرح شهید سلیمانی، تعداد بازدیدهای مشترک اداره‌های مرتبط از اصناف و مکان‌های عمومی افزون بر ۲۹۰ مورد و تعداد بازرسی‌های انجام شده در بخش سلامت افزون بر سه هزار و ۳۶۳ مورد بوده است.

فرماندار آران و بیدگل با یادآوری نقش مهم بسیجیان در طرح شهید سلیمانی اظهار داشت: تعداد بازدیدهای بسیج در این طرح افزون بر یک‌هزار مورد و بازدیدهای جمعیت هلال احمر افزون بر ۸۴۰ مورد بود.

به گفته وی، در جریان بازدیدها به ۶۴۳ واحد صنفی در خصوص رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی کرونا اخطار داده شده است.

وی با یادآوری آغاز اجرای طرح شهید سلیمانی از اواخر آبان ماه سال‌جاری در آران و بیدگل گفت: با اجرای این طرح، انتظار برای مراجعه دیرهنگام بیماران به بیمارستان‌ها جای خود را به غربالگری برای شناسایی زودهنگام بیماران و مراقبت فعال آنان داده است.

بایبوردی افزود: تعداد آزمایش سریع بیماری کووید ۱۹ انجام شده از ابتدای طرح شهید سلیمانی در آران و بیدگل یک‌هزار و ۵۰۰ مورد بوده که از این تعداد ۹۰ مورد مثبت اعلام و به مراکز درمانی  شهرستان ارجاع شد.

وی ردیابی مبتلایان و تماس‌های نزدیک آنان را محور بعدی طرح محله محور مقابله با کرونا عنوان کرد و گفت: بر این پایه کانون‌های ابتلا و آلودگی، شناسایی و تحت مراقبت فعال قرار می‌گیرند و در واقع، حیطه‌های مراقبتی، نظارتی و حمایتی طرح فعال است.

فرماندار آران و بیدگل با اشاره به روند افزایشی مراجعه‌های مردمی به درمانگاه‌ها در هفته‌های اخیر و مراجعه‌های سرپایی بیماری کووید ۱۹ گفت: مهمترین دلیل شیوع این بیماری همچون گذشته، حضور مردم در اجتماعات، رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده نکردن از ماسک است که در این راستا پویش‌های اجتماعی نهادینه کردن فرهنگ اجرای دستورالعمل‌های مرتبط با مقابله با بیماری کرونا ضروری است.

وی تاکید کرد:  برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های پیشگیری از بروز اوج‌های بعدی اپیدمی تنها بر عهده یک سازمان یا یک ارگان نیست و اداره‌ها باید نسبت به استفاده از نرم‌افزار "ماسک" برای ورود و خروج شهروندان و مراجعان اقدام جدی کنند.

فرماندار آران و بیدگل رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی و شیوع دوباره موج کرونا را لطمه‌ای جدی به کادر بهداشتی درمانی و انگیزه ایثار و فداکاری آنان دانست و ادامه داد: ادامه کسب و کارها و فعالیت‌های اقتصادی باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام شود.

وی تاکید کرد: نصب بنرهای اطلاع‌رسان پیشگیری از کرونا در مبادی ورودی و خروجی شهرهای آران و بیدگل، نوش‌آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد و روستاهای ۱۱ گانه در راستای حساس کردن مردم ضرورت دارد.

بایبوردی بیان کرد: نباید از ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در حساس کردن مردم برای پیشگیری از کرونا غافل شد.

به گفته وی، عادی‌انگاری مردم و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی خطر اوج‌گیری موج چهارم شیوع ویروس کرونا در این شهرستان را در پی دارد.

وی با اشاره به اعلام هشدارهای لازم در خصوص ضرورت رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی با هدف حفظ سلامتی مردم اظهار داشت: مردمی کردن مدیریت و مقابله با شیوع کرونا یک ضرورت است و طرح بسیج محله محور و خانواده محور موسوم به قرارگاه شهید سلیمانی نمونه‌ای از مردمی بودن این طرح است و می‌تواند به عنوان عاملی در قطع زنجیره شیوع کرونا عمل کند.

وضعیت کرونایی آران و بیدگل زرد است.

ویروس کرونا  اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در شمالی‌ترین منطقه استان اصفهان، در فاصله ۶ کیلومتری شهرستان کاشان و ۲۱۵ کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =