۲۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۸
کد خبرنگار: 1417
کد خبر: 84233155
۱ نفر

برچسب‌ها

شهرک تخصصی  فرش در شهرستان نیر ایجاد می‌شود

اردبیل - ایرنا- رئیس شرکت ملی فرش ایران از ایجاد شهرک تخصصی فرش دستباف در شهرستان نیر استان اردبیل خبرداد و گفت: در این شهرک کارگاه‌های متعدد فرش دایر خواهد شد.

به گزارش ایرنا ، فرحناز رافع روز چهارشنبه در بازدید از کارگاه تولید فرش دستبافت شهرستان نیر بیان کرد: در راستای حمایت از قالیبافان تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار کارگاه‌های تولید فرش قرار خواهد گرفت.

وی افزود: همچنین برای رونق این صنعت، قالیبافان به مدت یک سال زیرپوشش بیمه رایگان عشایری و روستایی قرار خواهند گرفت.

او حمایت بیمه‌ای از بافندگان فرش را مورد تاکید قرار داد و گفت: هم‌اکنون ۲۶۱ هزار بافنده فرش در کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

رافع با بیان اینکه پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت برای قالیبافان و بافندگان فرش در اولویت جدی قرار گرفته است، افزود: برای اولین بار در کشور خدمات رفاهی ارزشمندی برای فعالان این عرصه در نظر گرفته شده و پایلوت این طرح از استان اردبیل شروع می‌شود.

رباب حسینی ، مسئول راه‌اندازی کارگاه‌های فرش دستبافت در شهرستان نیر هم گفت: با سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیارد ریالی سه کارگاه تولید فرش دستبافت در این شهرستان دایر شده  و  ۸۰ نفر از بانوان در این کارگاه‌ها  مشغول کار هستند.

وی افزود: در چهار شهرستان استان اردبیل ۶ کارگاه تولید فرش دستبافت مشغول فعال بوده و در این کارگاه‌ها ۲۵۰ نفر مشغول کار هستند.

فرماندار نیر هم گفت: در این شهرستان ۶ هزار نفر به فرشبافی مشغول بوده و نیازمند حمایت تسهیلات بانکی و بیمه‌ای هستند.

شجاع اقبالی به راه‌اندازی کارگاه فرشبافی با اشتغال ۴۰ نفر در نیر اشاره کرد و افزود: این کارگاه در زیر زمین مسجد جامع این شهر راه‌اندازی شده تا فرصت اشتغال زنان علاقه‌مند هنر و صنعت فرش فراهم شود.

اقبالی کیفیت فرش تولیدی در نیر را مرغوب و باکیفیت مناسب دانست و گفت: فعالان این عرصه با مشکل فروش محصولات تولید شده نیز روبرو هستند که انتظار می‌رود با همکاری کمیته امداد این مشکل رفع شود.

وی از تدارک زمین ملی برای احداث شهرک تخصصی فرش در روستای ویرثق نیر خبر داد و بیان کرد: با حضور سرمایه گذاران و ایجاد زیرساخت‌ها در این شهرک امیدواریم در سال آینده با حمایت مرکز ملی فرش ایران این شهرک راه‌اندازی شود.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها