۲۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84233148
منبع: آچاریست | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۰ نفر

برچسب‌ها

مشخصات مینی فرز خوب چیست؟

مشخصات مینی فرز خوب بیشتر زمانی مورد توجه ما قرار می گیرد که اولین بار باشد که بخواهیم مینی فرز خریداری کنیم. طبیعتاً اگر از این ابزار قبلا استفاده کرده باشیم می دانیم باید به چه مشخصاتی توجه کنیم.

مشخصات مینی فرز خوب تنها به اعداد و ارقام مربوط نیست. شناخت صحیح از کاربری انواع این ابزار و همچنین ارتباط آن با نیاز ما و بررسی قیمت مینی فرز بخش های مهمی در انتخاب صحیح این محصول هستند. بنابر این در این مقاله بطور خلاصه درباره تنوع استفاده از انواع مینی فرز و همچنین بررسی مشخصات آن ها می پردازیم.

کاربرد مینی فرزها

برش، مهمترین کاربرد و دلیل خرید مینی فرز است. برش سنگ، فلز و همچنین بتن بخشی از کاربری این ابزار است. توجه داشته باشید که برای برش هر متریال بهتر است صفحه مخصوص آن را تهیه کنید. همچنین برش متریال های مختلف نیاز به سرعت های متفاوت دارد، لزوما سرعت بالا برای هر متریال مناسب نیست.

پولیش زدن قابلیت دیگر مینی فرز ها است. با استفاده از یک صفحه پولیش زنی می توانید انواع فلزات را پولیش بزنید. در تعمیر گاه ها حتما یک مینی فرز برای پولیش زدن خودرو ها وجود دارد.

سنباده زنی که نقاش ها بیشتر از آن استفاده می کنند هم از کاربرد های این ابزار است. اکثر سطوح قبل از رنگ آمیزی نیاز به سنباده زنی دارند تا سطح کاملا صاف و یک دست شود.

از این ابزار برای تیز کردن انواع تیغه های ابزار آلات نیز استفاده می شود. خلاصه هر جا نیاز باشد تیغه یک ابزار تیز شود از مینی فرز استفاده می شود.

عمر دستگاه مینی فرز

یکی از فاکتورهای اساسی در خرید مینی فرز عمر دستگاه است. مینی فرزها از جمله ابزارهایی هستند که به مدت طولانی از آن ها استفاده می شود. بنابر این عمر مفید یک دستگاه برای خریداران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. توجه به برند و استفاده از تجربه دیگران می‌تواند در این زمینه بسیار راه گشا باشد.

مینی فرزهای معروف مانند دیوالت، بوش و ماکیتا از قدیم جزو ابزار های شناخته شده بوده‌اند که امروز قیمت‌های بسیار بالایی دارند. ابزارهای نسبتا جدید خوبی با قیمت‌های مناسب نیز به بازار آمده‌اند مانند مینی فرز رونیکس که از طرفداران بالایی در کشور برخوردار هستند.

سایز مناسب صفحه

اولین مسئله توجه به کاری است که می خواهید انجام دهید. اگر می خواهید از قابلیت برش مینی فرز استفاده کنید، اندازه صفحه برای شما بسیار مهم می شود. هرچه قطر متریالی که می خواهید برش بدهید بزرگتر باشد، شما نیز به صفحه برش بزرگتری احتیاج دارید. برای کار های کوچکتر و با دقت بیشتر نیز به صفحه برش کوچک احتیاج دارید.

سرعت چرخش صفحه

سرعت مینی فرز از فاکتور های بسیار مهم بشمار می رود. PRM واحد سرعت چرخش دیسک در یک دقیقه است. طبیعی است که اگر صفحه مینی فرز قطر کوچکتری داشته باشد سرعت چرخش آن بالاتر خواهد بود. بنابر این توجه به سایز در کنار سرعت چرخش صفحه ضروری است.

سرعت بالای چرخش صفحه قطعا زمان برش را کم می کند اما دقت برش را چطور؟ اگر از این ابزار برای برش سنگ می خواهید استفاده کنید می بایست از سرعت کمتری نسبت به زمان برش فلزات استفاده کنید. سرعت زیاد در برش سنگ موجب تخریب و بی دقتی در برش می شود.

برخی از مینی فرز ها دارای قابلیت دیمر هستند، یعنی می توان سرعت آن ها را تنظیم کرد. بنابر این مینی فرز های دیمر دار می توانند شما را در کار های مختلف یاری کنند.

قدرت دستگاه

هرچه قدرت دستگاه بیشتر باشد سرعت چرخش آن یا همان PRM بیشتری دارد. واحد قدرت در انواع مینی فرز ها متفاوت است زیرا مینی فرز ها به انواع بادی، برقی و شارژی تقسیم بندی می شوند. مینی فرز هایی با قطر صفحه بزرگتر نیاز به قدرت بیشتر برای رسیدن به سرعت چرخش مناسب دارند. تفاوتی نمی کند شما از کدام نوع استفاده می کنید، مهم این است که قدرت بیشتر به شما امکانات بیشتری می دهد.

امکانات امنیتی مینی فرز ها

توجه به امکانات امنیتی یکی از مهمترین بخش ها در انتخاب مینی فرز خوب است. امنیت دستان شما از همه چیز مهمتر است، بنابر این امکانات امنیتی هر دستگاه را بخوبی بررسی کنید.

یکی از امکانات امنیتی سوئیچ محافظتی است که از روشن شدن تصادفی دستگاه جلوگیری می کند. روشن شدن تصادفی دستگاه بسیار خطرناک بوده و جلوگیری از این امر بسیار مهم است.

Soft start نیز یکی دیگر از این نکات امنیتی است که باعث می شود تا سرعت دستگاه به آرامی افزایش پیدا کند. ابزار های گران قیمت دارای این ویژگی هستند. این ویژگی در کنار افزایش امنیت، طول عمر دستگاه را نیز افزایش می دهد زیرا این عمل باعث می شود تا به یکباره شوک به دستگاه وارد نشود.

برخی دستگاه ها دارای سیستم ضد لگد هستند. این قابلیت در زمانی که صفحه برش در متریال گیر می کند، دستگاه را خاموش می کند تا از شکسته شدن صفحه مینی فرز و همچنین خورد شدن متریال جلوگیری کند.

دسته کمکی هم از جمله موارد امنیتی در مینی فرز ها حساب می شود. این دسته کمک می کند تا شما با تسلط کامل بتوانید برش های خود را انجام دهید. دسته های کمکی در دو نوع ساده و ضد لرزش موجود هستند که نوع ضد لرزش آن به شما در برش های دقیق تر کمک شایانی می کند.

منبع: بخشی از مطالب از فروشگاه ابزارآلات آچاریست برداشت شده است.

م. خ

منبع: آچاریست | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =