تردد شبانه در خراسان جنوبی ۲۰۰ هزار تومان جریمه دارد

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: برابر مصوبات ستاد استانی کرونا، هرگونه تردد از ساعت ۲۱ تا ۳ صبح در همه شهرهای استان حتی با وضعیت آبی ممنوع است و مشمول جریمه ۲۰۰ هزار تومانی می‌شود.

سرهنگ علیرضا عباسی روز چهارشنبه اعلام کرد: در راستای مصوبات ستاد استانی کرونا، پلیس با مالکان خودروهایی که در این ساعات تردد کنند، برخورد قانونی می‌کند.

براساس مصوبه نشست دیروز ستاد استانی مدیریت کرونا که به ریاست استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، از شنبه هفته آینده منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ صبح در همه شهرهای استان اعمال می‌شود.

حمید ملانوری در این نشست سلامتی مردم را خط قرمز ستاد ملی و ستاد استانی مدیریت کرونا عنوان کرد و گفت: هدف تصمیمات ستاد ملی و استانی، حفظ سلامت مردم است و همه باید تلاش کنیم در قالب اقدام همگانی، سلامت مردم تضمین شود.

وی افزود: برخی از تغییر رنگ‌ها، نشان دهنده به صدا درآمدن زنگ خطر در آمار مبتلایان است و ریشه آن عادی‌انگاری و سهل‌انگاری است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: تصمیمات امروز ما تاثیرات خود را در آینده نزیک می‌گذارد و اگر مایل نیستیم دوباره محدودیت‌های سنگین برگردند، باید تصمیماتی قاطع در این زمینه اتخاذ شود.

وی گفت: مرجع تصمیم‌گیری درخصوص برگزاری مجامع عمومی، همایش‌ها و مسابقات ورزشی نیز ستاد کروناست و براساس پروتکل‌ها و طبق شرایط موجود تعیین تکلیف می‌شود لذا پیشنهاد دستگاه‌ها ۲ هفته قبل از برگزاری هر گونه مراسم یا همایش به دبیرخانه ستاد ارائه تا بررسی شود.

براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا در خراسان جنوبی از روز شنبه ۲۵ بهمن، یک شهرستان این استان در وضعیت نارنجی (پرخطر)، چهار شهرستان از جمله مرکز استان در وضعیت زرد (متوسط خطر) و ۶ شهرستان در وضعیت آبی (کم خطر) قرار دارند.

شهرستان قاینات در وضعیت نارنجی است، شهرستان‌های بیرجند، زیرکوه، فردوس و نهبندان در وضعیت زرد و شهرستان‌های سربیشه، درمیان، خوسف، سرایان، بشرویه و طبس، آبی رنگ هستند.

پس از چند هفته که اغلب شهرستان‌های خراسان جنوبی آبی رنگ بودند، تعداد مناطق زرد استان بیشتر و شهرستان قاینات نارنجی رنگ شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها