دور جدید گفت‌وگوهای سیاسی ایران و ایرلند با حضور عراقچی برگزار شد

تهران- ایرنا- معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مدیر سیاسی وزارت امور خارجه و تجارت ایرلند با یکدیگر رایزنی و گفت‌وگو کردند.  

به گزارش ایرنا به نقل از اداره‌کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و «سونیا هایلند» مدیر سیاسی وزارت امور خارجه و تجارت ایرلند که کشورش عضو غیر دائم شورای امنیت و تسهیل‌گر قطعنامه ۲۲۳۱ است، دیروز سه‌شنبه (۲۸ بهمن ۱۳۹۹) دور جدید گفت‌وگوهای سیاسی ایران و ایرلند را از طریق ویدئو کنفرانس برگزار کردند.

در این گفت‌وگوها که سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند نیز مشارکت داشت، آخرین تحولات مربوط به برجام و همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی دو کشور مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایرلند نیز اول بهمن ماه به صورت مجازی گفت‌وگو کردند و در این گفت‌وگو موضوعات مربوط به روابط دو کشور، مسائل مرتبط با برجام و دیدگاه‌های ایران و ایرلند در موضوعات مهم منطقه مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر خارجه ایرلند در طی اظهارات خود از تصمیم کشورش برای بازگشایی مجدد سفارت این کشور در تهران خبر داد. ظریف نیز با تشکر از ابتکار عمل طرف ایرلندی برای برقراری این تماس از همتای ایرلندی خود برای سفر به ایران دعوت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار سیاست