فرماندار : ثبات کرونایی جویبار نسبی و شکننده است

ساری – ایرنا – فرماندار جویبار با اعلام اینکه در یک هفته گذشته وضعیت این شهرستان از نظر بیماری کرونا به ثبات رسیده است، گفت : همچنان تا مرحله کنترل بیماری باید تلاش کرد و این وضعیت ثبات نسبی و شکننده است و شهروندان نباید آن را به معنای بی خطر بودن تعبیر کنند.

سید علی اسد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در یک هفته گذشته آمار بیماران بستری در بیمارستان عزیزی جویبار نوسانی بوده است به این معنا که یک روز مانند دیروز اصلا بیمار جدید نداشتیم ولی یک روز دیگر چند بیمار داشتیم.

وی گفت : هم اکنون ۱۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان عزیزی بستری هستند و لازم است همه تلاش کنیم با رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های وضع شده این تعداد افزایش نیابد چون کادر درمانی پس از یک سال تلاش شبانه روزی واقعا خسته شده اند.

فرماندار جویبار تاکید کرد : اگر شهروندان همچنان همکاری کنند می توانیم این شهرستان را از وضعیت نارنجی به زرد برسانیم. رعایت پروتکل ها و اصول بهداشتی تنها راهکار شناحته شده برای مهار این بیماری است ، بنا بر این از مردم می خواهیم تا از دورهمی های خانوادگی و گرفتن مراسم بدون در نظر گرفتن پروتکل ها بهداشتی پرهیز کنند.

اسد گفت : از مردم می خواهیم تا همچنان خویشتنداری به خرج دهند . با توجه به اینکه ویروس جهش یافته در کشور شناسایی شده است ، از مردم می خواهیم تا برای حفظ سلامتی خود و شهروندان همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت و به صورت جدی از حضور در مراسم اعم از عزا و عروسی و دورهمی خانوادگی بپرهیزند.

شیوع ویروس کرونا در مازندران از امروز ۲۹ بهمن وارد یک سالگی خود شده است. پارسال در چنین روزی ۲ بیمار مشکوک مبتلا به کووید ۱۹ در بابل شناسایی و در بیمارستان روحانی بستری شده بودند. یک روز بعد یعنی ۳ بهمن هم نخستن خبر در باره ورود کرونا به مازندران از سوی خبرنگاران ایرنا منتشر شد.

طبق آخرین گزارش دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون بیش از ۹۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha