تامین اجتماعی پیگیر همسان سازی حقوق بازنشستگان است

خرم ‌آباد - ایرنا - سرپرست اداره کل تامین اجتماعی لرستان گفت: مسئولان این سازمان به صورت جدی پیگیر حل مشکلات بازنشستگان در راستای اجرای طرح همسان سازی حقوق آنها هستند.

منوچهر گودرزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هیچ تفاوتی بین بازنشستگان همکار و غیرهمکار سازمان وجود ندارد.

وی ادامه داد: همسان سازی بازنشستگان تامین اجتماعی در دهه ۸۰ نیز چند مرتبه انجام شد اما همواره این موضوع در طول دهه های گذشته مورد خواست و تاکید بیشتر بازنشستگان بوده است.

گودرزی اضافه کرد: با توجه به اینکه سال جاری صندوق های بیمه ای و بازنشستگی دیگر مانند صندوق بازنشستگی کشور اقدام به همسان سازی حقوق بازنشستگان کرده است، سازمان تامین اجتماعی نیز آغاز روند همسان سازی حقوق بازنشستگان را در دستور کار قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا برای مرحله اول طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی حدود ۳۴ هزار میلیارد تومان اختصاص داده شد و مسئولان سازمان درصدد اجرای مرحله دوم هستند تا از این طریق رضایت بیشتر بازنشستگان فراهم شود.

وی تصریح کرد: در نظام محاسبات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی بر اساس مدت بیمه پردازی و مبالغ پرداختی، حق بیمه در حقوق بیمه بازنشستگی و در همسان سازی اثرگذار است و ارفاقات سابقه برخی از بازنشستگان نیز در طرح همسان سازی لحاظ می شود.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی لرستان گفت: همچنین سوابق کلی بازنشستگان سخت و زیان آور در این طرح لحاظ خواهد شد و بنا است که مابه التفاوت پرداختی به آنها تا پایان سال پرداخت شود.

رضا امینی مدیرکل هماهنگی امور استانهای سازمان تامین اجتماعی نیز پیشتر در مراسم معارفه سرپرست جدید اداره کل تامین اجتماعی لرستان گفت: با تامین منابع اعتباری ،اجرای فاز دوم طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در آینده نزدیک انجام می‌شود.

فاز اول همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در کشور انجام شده که این اقدام با همکاری و کمک دولت و مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است.

سید موسی خادمی استاندار لرستان نیز با ارسال نامه ای به محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، خواستار پیگیری ویژه مطالبات بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان شد.

خادمی طی مکاتبه ای با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار وصول مطالبات و همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران استان شد و در این نامه خطاب به نوبخت آمده است: با عنایت به سفر هفته گذشته حضرتعالی به لرستان و مذاکره حضوری صورت گرفته در خصوص پیگیری مطالبات بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی، خواهشمند است دستور فرمایید به نحو صلاحدید نسبت به رسیدگی به خواسته ها و تسریع در اجرای طرح همسان سازی حقوق این قشر زحمتکش مساعدت لازم را به عمل آورند.

جمعیت بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی در لرستان ۲۲۱ هزار نفر و با احتساب اعضای خانواده ۶۵۰ هزار نفر هستند، ۸۰ هزار مستمری بگیر اصلی در سه حوزه بازنشستگان، بازماندگان و ازکارافتادگان با حدود ۲۵۰ هزار نفر افراد تحت پوشش نیز از خدمات این سازمان بهره مند می‌شوند.

در مجموع بیش از ۹۰۰ هزار نفر در در قالب اصلی و تبعی تحت پوشش تامین اجتماعی لرستان قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha