با همدلی و هم‌افزایی ارتش و سپاه به قدرت دریایی تبدیل شده‌ایم

تهران- ایرنا- فرمانده پایگاه دریایی امام علی (ع) چابهار سپاه گفت: یکی از پیام‌های رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند این است که با همدلی و هم‌افزایی ارتش و سپاه می‌توان دریا، زمین و آسمان را به یک امنیت پایدار رساند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ناوسالار یکم پاسدار سید مهدی موسوی در حاشیه برگزاری رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند اظهار کرد: امروز توفیق شد تا در کنار برادران عزیزمان در نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و یگان‌هایی از نیروی دریایی روسیه در رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند شرکت کنیم.

فرمانده پایگاه دریایی امام علی (ع) چابهار سپاه افزود: این عزت و افتخار و بالندگی که امروز در حوزه توان دریایی برای ایران اسلامی به دست آمده ثمره خون پاک شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

موسوی با اشاره به توانمندی‌های کشورمان در حوزه دفاعی و امنیتی گفت: بحمدالله امروز با دوستی، برادری و همدلی و هم‌افزایی میان ارتش و سپاه و با تکیه به توان جوانان متخصص و متعهد کشورمان و اتکا به دانش و پتانسیل‌های داخلی به یک قدرت دریایی تبدیل شده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از پیام‌های رزمایش این است که در چارچوب این همدلی و هم افزایی و تعامل و همکاری با کشورهای دوست و همسایه داریم، می‌توان دریا، زمین و آسمان را به یک امنیت پایدار رساند.

فرمانده پایگاه دریایی امام علی (ع) چابهار سپاه در ادامه با اشاره به رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند اظهار داشت: امسال برای دومین سال متوالی این رزمایش در حال انجام است و یگان‌های منتخب نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار برادران خود در نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با هم فکری و همدلی توانسته‌اند تبادل اطلاعات در حوزه‌های تخصصی را به اجرا بگذارند.

موسوی با اشاره به رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند، گفت: این رزمایش اهداف متعددی دارد که از آن جمله می‌توان به مقابله با دزدی دریایی، تبادل اطلاعات و افزایش همکاری‌ها اشاره کرد.

وی ادامه داد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار هم موجب هم‌افزایی و ارتقاء توان دریایی کشور شده که همواره مورد تأکید فرماندهی معظم کل قوا بوده است.

فرمانده پایگاه دریایی امام علی(ع) چابهار سپاه با اشاره به یگان‌های شرکت کننده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند گفت: سه فروند شناور در کلاس‌های مختلف از نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این رزمایش حضور دارند و طبق برنامه ریزی‌ها و سناریوهای از پیش تعیین شده در عملیات‌های مختلف رزمایش مشارکت خواهیم داشت.

موسوی ایجاد تفاهم و رسیدن به نقطه مشترک مدیریتی و عملیاتی را از جمله نتایج رزمایش مرکب با حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانست و گفت: این رزمایش موجب رسیدن به یک نقطه واحد و مشترک می شود تا در صورت لزوم با وحدت، همدلی و همکاری بین دو نیروی راهبردی  ارتش و سپاه بتوانیم محکم ترین ضربه را به متجاوزین وارد کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =