کوئینتت رسپینا رکورددار بیشترین تماشاگر مجازی شد

تهران- ایرنا- در حالی که بیش از سه هزار نفر اجراهای روز اول سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر را دیدند، اجرای کوئینتت زهی رسپینا بیشترین بازدید را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، بر اساس آمار منتشر شده از سوی روابط عمومی سی و ششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، اجراهای شب اول این دوره از جشنواره که از سه سایت انجمن موسیقی ایران، تیوال و سایت رسمی جشنواره موسیقی فجر پخش شد مجموعا ۳هزار و ۵۹۸ نفربیننده داشت.

طبق آمار منتشر شده اجرای گروه ایستم که در ساعت ۱۷/۰۰ عصر سه شنبه (۲۸ بهمن) پخش شد مجموعا ۷۳۶ نفر بیننده داشت و سوییت برای قیچک و قانون و کویینتت زهی رسپینا که در ساعت ۱۸/۳۰ پخش شد مجموعا  ۷۹۴ نفر بازدید کننده داشت.

در ساعت ۲۰/۰۰ دوئت ویلا مادلنا از کشور اتریش پخش شد که این اجرا ۶۴۴ نفر بازدید کننده داشت و ، کوارتت زهی نماد در ساعت ۲۱/۳۰ موفق شد ۹۰۵ نفر مخطب داشته باشد و اجرای آخر نخستین شب از جشنواره سی و ششم موسیقی فجر که ساعت۲۱/۳۰ پخش شد به گروه ژاو اخصاص ذاشت که موفق شد ۵۱۹ تماشاگر داشته باشد.

به این ترتیب مشخص شد که بهزاد عبدی و گروهش موفق شدند تا با جذب ۷۹۴ بیننده عنوان پرمخطب ترین گروه شب نخست جشنواره سی و ششم فجر را به خود اختصاص دهد.

سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر در یک نگاه

در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر و در بخش غیر رقابتی ۱۰۰ گروه موسیقی در حوزه موسیقی دستگاهی، نواحی، کلاسیک و تلفیقی از طریق فراخوان ثبت نام کردند که در مرحله نخست ۶۱ گروه انتخاب شدند و در نهایت ۱۰ گروه برای اجرا به جدول جشنواره راه یافته اند.

با توجه به وضعیت همه‌گیری ویروس کرونا و اضافه شدن بخش رقابتی، جدول برنامه ها تغییرات اجرایی نسبت به جشنواره های قبل دارد. بر اساس تقسیم‌بندی هیات انتخاب در هر بخش، ۴۰ درصد گروه‌ها از بخش فراخوان و ۶۰ درصد گروه‌ها با تایید هیات انتخاب به جشنواره دعوت شدند.

تجلیل از چهار هنرمند موسیقی کشورمان بانو ملیحه سعیدی و آقایان احمد علی راغب، حسن ناهید و محمدرضا اسحاقی گرجی از جمله برنامه‌های جنبی این دوره از مهم ترین رویداد موسیقی کشورمان خوهد بود.

همزمان با این جشنواره و در بخش جنبی، دومین دوره مسابقه موسیقی و رسانه و بخش پژوهشی به دبیری حسن ریاحی برگزار خواهد شد. و این رویداد  موسیقی که از امروز کار خود را آغاز خواهد کرد،  چهارم اسفندماه، همزمان با پخش آخرین اجراها در فضای مجازی، با معرفی برگزیدگان بخش رقابتی، جایزه موسیقی و رسانه، جایزه ترانه به کار خود پایان خواهد داد.

شب گذشته اجراهای گروه ایستم  از خراسان در ساعت ۱۷/۰۰ ، کوئینتت زهی رسپینا به سرپرستی بهزاد عبدی در ساعت ۱۸/۳۰، دوئت ویلا مادلنا از کشور اتریش در ساعت ۲۰/۰۰، کوارتت زهی نماد به سرپرستی ستاره بهشتی در ساعت ۲۱/۳۰ و گروه ژاو در ساعت۲۳/۰۰ از طریق سایت رسمی جشنواره موسیقی فجر، سایت انجمن موسیقی ایران و تیوال پخش شد.

دیشب و در نخستین نشست بخش پژوهش سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر ،  موضوع «سیر تطور ترانه» با حضور حسن علیشری و مجید افشاری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که این برنامه ساعت ۲۰/۰۰ از رادیو گفتگو  پخش شد.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد الهیاری مدیرکل دفتر موسیقی و رئیس جشنواره سی و ششم موسیقی فجر و حسن ریاحی دبیر جشنواره سی و ششم موسیقی فجر قبل از آغاز رسمی جشنواره سی و ششم موسیقی فجر پیام‌های  خود را منتشر کرده بودند.

اجراهای سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر از شب گذشته آغاز شده و تا ۴ اسفند ادامه خواهد یافت.  و اجراهای سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر تا چهارم اسفندماه از سایت جشنواره، انجمن موسیقی ایران، تیوال، تماشاخونه، بیپ تونز، گپ فیلم، نواک  پخش می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار فرهنگ