شهرداری گنبد با رتبه هفتم به پلی‌آف لیگ برتر والیبال رفت

تهران- ایرنا- تیم شهرداری گنبد با پیروزی در هفته سی‌ام لیگ برتر والیبال، حضور خود در رتبه هفتم جدول را قطعی کرد.

به گزارش ایرنا، هفته سی‌ام و پایانی مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال ایران از صبح امروز به میزبانی تهران آغاز شد. در رقابت‌های امروز صبح تیم‌های پیکان و شهرداری گنبد حریفان خود را شکست دادند.

در سالن فدراسیون، تیم شهرداری گنبد با نتیجه سه بر یک مقابل خاتم اردکان پیروز شد. ست‌های اول، سوم و چهارم این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۲۲ به سود شاگردان عظیم جزیده رقم خورد. ست دوم هم ۲۵ بر ۲۲ به سود خاتم به پایان رسید.

شهرداری گنبد که در هفته‌های اخیر عملکرد درخشانی داشت،‌ با ۱۳ برد و ۴۱ امتیاز، حضور خود در رده هفتم را قطعی کرد. این تیم در مرحله پلی‌آف باید به مصاف تیم دوم جدول برود که یکی از تیم‌های سپاهان، شهرداری ارومیه، فولاد سیرجان و شهرداری ارومیه خواهد بود. گنبدی‌ها در هفت بازی اخیر خود به ۶ برد دست یافتند. خاتم هم با ۶ برد و ۲۲ امتیاز، فصل را در رتبه یازدهم به پایان برد.

در مسابقه همزمان، پیکان با نتیجه سه بر یک از سد شهرداری قزوین گذشت. پیکان در ست‌های اول، دوم و چهارم با امتیازات ۲۶ بر ۲۴، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۲ پیروز شد و ست سوم را ۲۵ بر ۲۲ واگذار کرد.

پیکان با ۱۰ برد و ۲۹ امتیاز یک پله در جدول بالا رفت و به طور موقت در مکان نهم قرار گرفت. در صورتی که هورسان رامسر امروز با نتیجه سه بر صفر یا سه بر یک مقابل شهرداری ورامین پیروز نشود، پیکان فصل را در همین رتبه نهم به پایان خواهد برد. این بدترین نتیجه باشگاه پیکان از سال ۱۳۷۵ تاکنون محسوب می‌شود. شهرداری قزوین هم با ۵ برد و ۱۵ امتیاز در مکان دوازدهم باقی ماند.

امیر حسینی در نیم‌فصل دوم به پیکان بازگشت اما نتوانست این تیم را از بحران نجات دهد.

برنامه و نتایج هفته سی‌ام لیگ برتر والیبال ایران

پیکان تهران ۳ - شهرداری قزوین ۱

خاتم اردکان ۱ - شهرداری گنبد ۳

ساعت ۱۴، خانه والیبال، فولاد سیرجان - شهرداری ارومیه

ساعت ۱۴، سالن فدراسیون، هراز آمل - سپاهان اصفهان

ساعت ۱۷، خانه والیبال، شهداب یزد - سایپا تهران

ساعت ۱۷، سالن فدراسیون، شهرداری ورامین - هورسان رامسر

راه‌یاب ملل کردستان و آذرباتری ارومیه مسابقات خود را در این فصل به پایان برده‌اند و در سه هفته پایانی مسابقات استراحت کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار ورزش