عادی‌انگاری موج چهارم کرونا را در جوانرود تشدید می‌کند

کرمانشاه - ایرنا- فرماندار جوانرود، وضعیت این شهرستان ازر نظر کرونا را همچنان شکننده دانست و گفت: عادی‌انگاری و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان موج چهارم کرونا را در این شهرستان تشدید می‌کند.

به گزارش ایرنا؛ «رستگار یوسفی» روز چهارشنبه در جلسه ستاد کرونا شهرستان جوانرود در سرسرای اجتماعات فرمانداری، افزود: قرار گرفتن شهرستان در شرایط آبی و کم خطر دلیل بر عادی انگاری نیست چرا که وضعیت کنونی مرهون همکاری و مشارکت مردم و تلاش مسوُولان است.

او گفت: در صورت بی‌توجهی آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان به شدت افزایش یافته و وضعیت به حالت قبل باز خواهد گشت.

وی اظهار داشت: تغییرات در وضعیت شیوع ویروس کرونا به رفتار مردم بستگی دارد و اگر همچنان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایبند باشیم به وضعیت سفید نزدیک می‌شویم اما در صورت بی‌توجهی و عادی انگاری و غفلت از دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا اوج می‌گیرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جوانرود نیز در این جلسه گفت: بی‌توجهی و ساده‌انگاری شهروندان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیامدهای ناگواری به دنبال دارد.

دکتر «مولود حسینی» بابیان اینکه موج چهارم کرونا در راه است، افزود: موج چهارم کرونا بسیار خطرناکتر و حدود ۳۰ تا ۸۰ درصد کشندگی دارد.

وی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف و بازاریان و پرهیز از هرگونه مراسم و دورهمی تاکید کرد و اظهار داشت: اگر مراقب نباشیم سلامت و کسب و کار مردم دچار اختلال و به ناچار مجبور به اعمال محدودیت جدیدی خواهیم شد.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =