درمانگاه تامین اجتماعی در سرپل‌ذهاب احداث می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- معاون درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه به ساخت درمانگاه تامین اجتماعی برای خدمات‌رسانی به بیماران شهرستان سرپل‌ذهاب خبر داد و گفت: تا زمان تامین زمین و احداث ساختمان درمانگاه، در یک مکان استیجاری خدمات درمانی لازم به بیماران این شهرستان و شهرستان‌های همجوار ارایه می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر «میثم حجتی‌پور» روز چهارشنبه در حاشیبه سفر به سرپل ذهاب و دیدار با فرماندار با قدردانی از همکاری فرمانداری و شهرداری سرپل‌ذهاب، اظهار داشت: مقدمه تامین زمین احداث درمانگاه تامین اجتماعی در سرپل‌ذهاب با همراهی فرمانداری و شهرداری این شهرستان انجام شده است.

او گفت: سرپل‌ذهاب به لحاظ تعداد بیمه‌شدگان زیر پوشش و هم تعداد افراد دارای دفترچه تامین اجتماعی استحقاق ایجاد یک درمانگاه را دارد و ما درصدد هستیم که در یک مکان استیجاری این مرکز درمانی تامین اجتماعی را تا احداث ساختمان راه‌اندازی کنیم.

حجتی‌پور با اشاره به طرح حذف دفترچه‌های کاغذی تامین اجتماعی افزود: تامین اجتماعی از ابتدای اسفندماه سال جاری دفترچه های کاغذی را چاپ نخواهد کرد و فرآیند درمان به صورت الکترونیک خواهد بود و تمام اطلاع رسانی و آموزش های لازم از طریق رسانه ها ارایه شده و بستر برای پزشکان فراهم است.

او ادامه داد: اگر سیستم رایانه در مطب پزشکان موجود نباشد داروهای بیمار در ۲ نسخه نوشته شده که یک نسخه آن مختص بیمار برای دریافت دارو و خدمات و نسخه دیگر توسط پزشک برای دریافت حق بیمه از تامین اجتماعی خواهد بود.

فرماندار سرپل ذهاب نیز در این دیدار گفت: احداث یک درمانگاه تامین اجتماعی در این شهرستان به لحاظ بُعد مسافت با مرکز استان و همچنین به دلیل مرکزیت شهرستان های غربی کرمانشاه که خدمات درمانی خود را در این شهرستان دریافت می کنند، ضرورت دارد.

«نورالدین فرزادی‌پور» افزود : ۲۷ هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در این شهرستان وجود دارد که با مساعدت مدیریت درمان استان و همکاری شهرداری و دستگاه های محلی شهرستان مقدمات احداث این درمانگاه فراهم شده است.

وی ادامه داد: تا زمان احداث درمانگاه، یک ساختمان استیجاری برای ارایه خدمات درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی فراهم خواهد شد.

 سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها