چهارمین گردهمایی علما و سران طوایف شرق کرمان در بم برگزار می شود

کرمان - ایرنا - رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: چهارمین گردهمایی علما و سران طوایف شرق استان کرمان ۳۰ بهمن ماه سال جاری با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در شهرستان بم برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز چهارشنبه در تشریح این خبر افزود: میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار فرصت مغتنمی برای کنترل خشم و پیشگیری از خشونت و نیز ترویج فرهنگ صلح و سازش، مدارا، ایثار و گذشت به وجود آورده است.

وی اظهار داشت: باور و اعتقاد جمعی مدیران قضایی، امنیتی، انتظامی و نخبگان علمی این است که برای تغییرات مثبت در سیمای جنایی، کاهش آسیب های اجتماعی، پیشگیری از خشونت و تبیین و تضمین عدالت و امنیت پایدار راهبردی کارآمدتر و موثرتر از نهادهای دینی و مردمی، متنفذین و سران طوایف وجود ندارد و این راهکارها؛ کم هزینه و اطمینان بخش است.
وی خاطرنشان کرد: دادگستری کرمان طی سال های اخیر به عنوان یک برنامه اولویت دار با دعوت از ریش سفیدان طوایف مختلف بخصوص در جنوب و شرق این استان در قالب همایش های آئین برادری در راستای ایجاد صلح و سازش و رفع نزاع های قومی و محلی موفق عمل کرده است. 
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان تاکید کرد: دین باوری و حاکمیت ارزش های دینی در جامعه و کاهش کجروی، ناهنجاری و جرائم مستلزم بازتعریف نقش نهادهای مذهبی و مردمی است که بدون تردید اقداماتِ علما، مبلغین مذهبی و معتمدین، متنفذین و سران طوایف و مصلحین می تواند با توجه به نقش و جایگاه ویژه ای که این افراد در طایفه و منطقه خویش دارند که با احیای آیین های بومی و دینی از جمله کدخدامنشی و حل مشکلات با ریش سفیدی در این زمینه بسیار مؤثر واقع شود.
موحد تاکید کرد: چهارمین گردهمایی علما و سران طوایف شرق استان کرمان به منظور اقدام در زمینه پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی با رویکرد اجرای سند تحول دستگاه قضا مبنی بر استفاده از مشارکت مردمی و اجرای  برنامه جامع  کنترل و کاهش  خشونت و با هدف آسیب شناسی برنامه ها و ارزیابی اقدامات و میزان اثربخشی آنها در راستای اجرای مفاد میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار با رویکرد کنترل و کاهش جرائم خشن و آسیب های اجتماعی مرتبط با خشونت در این مناطق برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها