۱۱ هزارو ۷۴۰ کیلومتر عملیات نقشه‌برداری آبی درهرمزگان انجام شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: انجام عملیات هیدروگرافی (آبنگاری) بندرها این استان با هدف به هنگام نگه داشتن اطلاعات دریایی گستره آبی استان از نیمه دوم سال گذشته آغاز و تاکنون ۱۱ هزارو ۷۴۰ کیلومتر هیدروگرافی در مقیاس یک در هزار در بندرها صورت گرفته است.

علی رضا محمدی کرجی ران روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: از سال گذشته انجام عملیات هیدروگرافی (آبنگاری) در بندرها استان هرمزگان آغاز و هم اکنون این طرح در حوضچه بندر شهید باهنر و هرمز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه عملیات هیدروگرافی با بهره‌گیری از مولفه های بهبود روش ها و افزایش دقت و سرعت در اغلب بندرها و جزیره های استان هرمزگان انجام شده اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال این عملیات با بهرگیری از سامانه مولتی بیم آبنگاری در بندرها شهید باهنر و شهید رجایی به اتمام می‌رسد.

مدیر کل بندرها و دریانوردی هرمزگان مسیر توسعه دریامحور و تجارت مبتنی بر دریا را رویکرد مهمی برای حضور کشور در عرصه‌های اقتصادی و بازرگانی جهان عنوان کرد و گفت: با تأمین به موقع نقشه‌های دریایی و انتشار چارت های دریایی  جدید می‌توان گامی مهم در راستای ایمنی دریایی و توسعه تجارت دریابرد در آب‌های داخلی و حاکمیتی برداشت.

هیدروگرافی به ‌عنوان یکی از گرایش‌های مهم رشته مهندسی نقشه‌برداری است که در جهت شناخت دقیق پهنه‌های آبی، دریانوردی ایمن، توسعه صنایع ساحلی و فراساحلی، حفظ محیط زیست و بهبود معیشت ساحل‌نشینان نقش مهمی را برعهده دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha