تعداد مشترکان اینترنت پرسرعت در کردستان ۳۴ برابر افزایش یافت

سنندج - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون تعداد مشترکان پرسرعت استان ۳۴ برابر افزایش یافته است.

فردین سعیدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تعداد روستاهای بهره‌مند از پوشش تلفن همراه را ۵۱۷ مورد اعلام کرد و اظهار داشت: بیش از یک میلیون و ۴۵۵ هزار مشترک اینترنت پرسرعت ثابت و سیار در کردستان از خدمات بهره‌مند است.

وی با بیان اینکه ۲ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۴۰۰ مشترک فعال تلفن همراه در استان وجود دارد، اضافه کرد: هم اکنون ۹۱ درصد جمعیت استان از پوشش اپراتورهای تلفن همراه برخوردار است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان با اشاره به اینکه بیش از ۲ هزار و ۱۴۰ مدرسه شهری و روستایی به اینترنت پرسرعت رایگان متصل شده است، یادآور شد: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید خطوط فعال اپراتورهای تلفن همراه رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

سعیدی با اشاره به تامین پوشش اینترنت نسل سوم و چهارم در تمام شهرهای استان، افزود: از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تاکنون ضریب نفوذ مشترکان اینترنت پرسرعت از ۱۶ به ۸۷ درصد افزایش یافته است.

وی توسعه ۱۰ هزار پورت تلفن ثابت روستایی از محل اعتبارات وزارت ارتباطات را از دیگر اقدامات انجام شده در طول فعالیت دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۵۲۳ روستای استان به اینترنت پرسرعت متصل است.

استان کردستان با جمعیت یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفری، ۱۰ شهرستان، ۳۰ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها