معاون وزیر آموزش و پرورش چند طرح را در کاشمر افتتاح و کلنگ‌زنی کرد

مشهد- ایرنا- معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور روز چهارشنبه در سفر به کاشمر در جنوب غربی خراسان رضوی یک مدرسه بزرگ خیرساز را افتتاح و دو طرح دیگر عمرانی آموزشی را در این شهرستان کلنگ‌زنی کرد.

در جریان سفر امروز مهرالله رخشانی‌مهر به کاشمر طی مراسمی با حضور فرماندار، نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسوولان شهرستانی یک دبستان ۱۰ کلاسه خیرساز با نام "امیر آقایی" گشایش یافت و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. 

این واحد آموزشی هزار و ۳۳۴ مترمربعی با هزینه ۴۲ میلیارد ریال مشارکت نیکوکارانه خیر مدرسه‌ساز و اعتبارات سازمان توسعه و نوسازی مدارس خراسان رضوی ساخته شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین در مراسم آغاز عملیات آبرسانی به اردوگاه دانش‌آموزی کاشمر حضور یافت و کلنگ آن را بر زمین زد. این طرع عمرانی آموزشی با هزینه دو میلیارد ریالی مشارکت شهروندان نیکوکار کاشمری ساخته می‌شود. 

رصدخانه آموزشی و تامین برق اردوگاه دانش‌آموزی کاشمر دیگر طرحهای عمرانی آموزشی خیرساز هستند که با حضور رخشانی‌مهر عملیات اجرایی آنها در این شهر آغاز شد. 

۱۹۰ مدرسه، آزمایشگاه، پژوهشسرا و کانون تربیتی با فعالیت هزار و ۲۵۰ معلم در کاشمر دایر است.

مرکز شهرستان ۱۳۸ هزار نفری کاشمر در فاصله  ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع است. این شهرستان مرکب از دو بخش و ۳۵ روستا است. ۳۸ هزار نفر از جمعیت کاشمر ساکن روستاها هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها