معاون فرماندار رازوجرگلان: ادارات پنج دستگاه باید در شهرستان ایجاد شود

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار رازوجرگلان گفت: پنج دستگاه اجرایی استان خراسان شمالی اداره تابعه در شهرستان ندارند که با توجه وضعیت راه‌های روستایی و آب، استقرار ادارات راه و شهرسازی و آب منطقه‌ای در این خطه ضروری است.

رفیع مکرمی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر دستگاه های اجرایی راه و شهرسازی، اداره غله، اوقاف و امور خیریه، شرکت آب منطقه ای و شرکت پخش فرآورده های نفتی در این شهرستان استقرار نیافته اند.

وی افزود: هم اکنون حدود ۳۳ اداره در این شهرستان فعال هستند که از این تعداد ۱۴ دستگاه به شکل نمایندگی اداره می شوند.

مکرمی یادآور شد: اگرچه اداراتی چون تامین اجتماعی و محیط زیست در راز و جرگلان به شکل نمایندگی و اقماری اداره می شوند و تا حدودی نیازهای مردم را برآورده می کنند ولی این شهرستان نیازمند استقرار دستگاه ها به شکل ادارات است.

وی با اشاره به اینکه اداره کل ثبت اسناد و املاک پارسال در  این شهرستان مرزی استقرار یافت، خاطرنشان کرد: با پیگیری هایی صورت گرفته در مجموعه استانداری خراسان شمالی  و تامین نیروی انسانی تا پایان امسال، دستگاه هایی که به شکل نمایندگی مدیریت می شوند به اداره ارتقا خواهند یافت.

شهرستان مرزی ۷۰ هزار نفری راز و جرگلان که در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شمال بجنورد واقع است، دارای سه بخش و ۶ دهستان است و ۸۵ درصد جمعیت این خطه روستایی هستند.

این منطقه، بخشی در تابعیت شهرستان بجنورد بود که در اسفندماه سال ۱۳۹۲ به شهرستان ارتقا پیدا کرد و ۷۵  درصد از جمعیت این شهرستان ترکمنان اهل سنت هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها