آزمایش‌ مثبت کرونا در منطقه کاشان از ۱۴ هزار نفر گذشت

کاشان - ایرنا - مدیر روابط ‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: شمار آزمایش مثبت کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل از ابتدای شیوع این ویروس (اسفند ۱۳۹۹) تاکنون به ۱۴ هزار و ۶ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، مریم امیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به ثبت ۳۴ مورد جدید کرونا در منطقه کاشان افزود: اکنون ۹۳ بیمار کووید ۱۹ در مرکزهای درمانی کاشان و آران و بیدگل تحت درمان قرار دارند که ۲۱ نفر آنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی ادامه داد: از مجموع کرونایی‌های پذیرش شده ۷۹ بیمار در مراکز درمانی کاشان و ۱۴ بیمار در آران و بیدگل بستری هستند.

مدیر روابط ‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در ۲۴ ساعت گذشته بیمار فوت‌شده کووید ۱۹ نداشتند.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ نفر با علایم ویروس کرونا در مرکزهای درمانی کاشان پذیرش شدند، افزود: مرکزهای درمانی آران و بیدگل نیز در این مدت چهار نفر با علایم ویروس کرونا پذیرش کردند.

به گفته وی، از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون ۱۳۳ هزار و ۲۲ نفر به مرکزهای بستری، تشخیص سرپایی و درمانی شهرستان‌های آران و بیدگل و کاشان مراجعه کردند.

امیدی اضافه کرد: در این مدت، هشت هزار و ۵۱۹ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های کاشان و آران و بیدگل ترخیص شدند.

سیدعلی رضا مروجی رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان پیش از این به خبرنگاران گفته است: شمار بستری‌های ناشی از ویروس کرونا در دهه دوم بهمن امسال به نسبت دهه نخست این ماه ۶۵ درصد افزایش یافته و بسیار خطرناک است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل زرد است.

ویروس کرونا  اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها