جشنواره کانون های فرهنگی تربیتی کشور در البرز آغاز به کار کرد

کرج - ایرنا - جشنواره کانون های فرهنگی تربیتی کشور به مناسبت ۳۰ بهمن سالروز تاسیس این کانون هار در استان البرز آغاز به کار کرد.

این جشنواره با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، خانواده معظم شهدا و مسوولان استان البرز به صورت حضوری و  با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در کانون شهید محمد حسین فهمیده کرج و سایر استان ها در شبکه شاد فعالیت خود را به مدت یک هفته کلید خورد.

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش درحاشیه آغازاین جشنواره کشوری به خبرنگاران هدف ازبرگزاری این جشنواره را انتقال و تبادل تجربه ها، معرفی توانمندی ها و نقش کانون های فرهنگی تربیتی درامورآموزشی، مهارتی و تربیتی دانش آموزان دانش آموزان ذکر کرد.

علی رمضانی با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی تربیتی یکی ازمهم ترین ظرفیت های نظام تعلیم و تربیت درکنار مدرسه به شمار می رود، خاطرنشان کرد: کانون ها می توانند زمینه برقراری مهارت های ارتباطی و حرفه ای، فعالیت های گروهی و شکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزان را مهیا کنند.

وی بیان داشت: این جشنواره یکی از برنامه هایی است که می تواند بخشی از فعالیت های حوزه پرورشی را به تصویر بکشد.

وی یادآورشد: در این جشنواره کانون های فرهنگی تربیتی گردهم آمده اند تا با کارکرد، خلاقیت آفرینی و فعالیت ها یکدیگر در فصول مختلف کاری آشنا شوند.

رمضانی با اشاره به اینکه ۱۱۸۲ کانون فرهنگی تربیتی درکشورفعالیت دارد، اضافه کرد: سالانه بیش از ۴ میلیون هزارنفراز برنامه های این مراکز بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: فعالیت‌ها و دستاوردهای کانون ها به صورت نمایشگاهی، کارگاهی و فروشگاهی در۱۲ غرفه ازجمله ایثارو شهادت، حجاب و عفاف، صنایع دستی و گردشگری، جوانه ها، رسانه، رادیو کانون، هنرهای تجسمی، نگارگری، فضای مجازی وادبی درمعرض دید عموم قرارگرفته است.

وی تصریح کرد: نمایشگاه این جشنواره از۲۹ بهمن تا ششم اسفند ماه ۹۹ در کانون فرهنگی تربیتی شهید فهمیده کرج دایراست و آمادگی لازم را برای بازدید شهروندان به خصوص دانش آموزان و فرهنگیان البته با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی را دارد.

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: درطول برگزاری این جشنواره آثار و دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی کشوردرفضای نمایشگاهی جشنواره و دربستر شبکه شاد برای بازدید کنندگان ازسوی کمیته های پیش بینی شده در قالب کلیپ به نمایش درمی آید.

وی افزود: هفته کانون های فرهنگی تربیتی فرصت بسیار مناسبی است تا توجه و تمرکز معلمان، دانش آموزان و اولیا به فعالیت و ماموریت های کانون ها به منظور بهبود و ارتقای سطح کیفی خدمات آموزشی و پرورشی معطوف گردد.

رمضانی به عناوین روز شمارگرامیداشت هفته تاسیس کانون های فرهنگی تربیتی کشور پرداخت و یادآورشد: مهمترین محوربرنامه های این هفته دراین روز شمار را کانون، جهش تولید، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، رهروان شهید سلیمانی، تربیت نسل مهدوی، تندرستی و سلامت درایام کرونایی، مهارت آموزی، مشارکت اجتماعی ، فضای مجازی، رسانه وشبکه شاد، غنی سازی اوقات فراغت و پویایی و نشاط و جوانه ها تشکیل می دهد.

وی افزود: دراین جشنواره برنامه آموزش و توانمندسازی مدیران و مربیان کانون های فرهنگی تربیتی ازجمله با موضوع آموزش انجمن ها، قرآن و عترت، کارآفرینی، انتظار و مهدویت، مجری گری، خبرنگاری، پیشگامان سلامت، ورزش، گردشگری، مهارت های زندگی، بازیهای رایانه ای، نجوم، حقوق دانش آموزی، هنرهای نمایشی و آوایی، کتاب و کتابخوانی، شعر و داستان، فیلم دانش آموزی و رباتیک نجوم از سی ام بهمن تا ۶ اسفندماه سال جاری دربستر شبکه شاد پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: ۱۳ نگارخانه نیز امروز دراستان های کشورافتتاح می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha