۲۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 1169
کد خبر: 84232632
۰ نفر

برچسب‌ها

۲خبر کوتاه از شمال آذربایجان غربی

ارومیه – ایرنا - دستگیری شکارچیان متخلف در ماکو و تلف شدن یک‌هزار و ۵۰۰ قطعه مرغ در آتش‌سوزی مرغداری پلدشت از جمله اخبار حوادث شمال آذربایجان غربی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

رییس ایستگاه آتش نشانی پلدشت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وقوع آتش‌سوزی در یک واحد مرغداری این شهرستان موجب تلف شدن یک هزار و ۵۰۰ قطعه مرغ شد.

بهمن کریم زاده اضافه کرد: ماموران آتش نشانی پلدشت در پی دریافت گزارشی از سامانه ۱۲۵ مبنی بر آتش سوزی در یک واحد مرغداری در کمترین زمان ممکن به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: در این حادثه اگرچه ماموران آتش‌نشانی توانستند به موقع اقدام به اطفای کامل حریق و ایمن‌سازی محیط کنند ولی دود حاصل از این آتش‌سوزی موجب خفگی و تلف شدن یک هزار و ۵۰۰ قطعه مرغ در این مرغداری شد.

وی ادامه داد: با بررسی علت این حادثه مشخص شد که اتصال برق هیترهای سیستم گرمایشی مرغداری موجب آتش سوزی در این سالن شده است.  

رییس ایستگاه آتش نشانی پلدشت تاکید کرد: شهروندان در صورت بروز هرگونه حادثه و جهت استفاده از راهنمایی و مشاوره ایمنی در زمینه‌های مختلف می‌توانند با شماره تلفن ۱۲۵ این سازمان در طول شبانه‌روز تماس بگیرند.

شکارچیان متخلف در ماکو دستگیر شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ماکو نیز به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران یگان حفاظت‌محیط زیست این شهرستان در گشت و کنترل منطقه شکار ممنوع آغگل پس از شناسایی ۲ شکارچی متخلف آنان را دستگیر کردند.

جعفر تقی زاده ادامه داد: متخلفان در نزدیکی تالاب قره بلاغ در حال شکار بودند که توسط ماموران محیط دستگیر و از آنان ۲ قبضه اسلحه و تعدادی ادوات شکاری کشف و پرونده جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

وی افزود: منطقه شکار ممنوع آغگل به دلیل دارا بودن تالاب های پر آب و غنی یکی از مناطق حساس شهرستان ماکو محسوب می شود و همه ساله پذیرای گونه های مختلف پرندگان آبزی و کنار آبزی است.

شهرستان پلدشت و ماکو از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha