۲۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۰
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84232627
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه ۱۹ عضو یک گروه سلفی تکفیری را دستگیر کرد

مسکو - ایرنا - سازمان امنیت فدرال روسیه (ف.اس.ب) اعلام کرد که ۱۹ عضو گروه سلفی افراط گرا به نام « التکفیر و الهجره » را در چند منطقه قفقاز شمالی روسیه دستگیر کرده است.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی سازمان امنیت فدرال روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: ماموران سازمان امنیت فدرال روسیه شبکه ای از اعضای گروه افراط گرای التکفیر و الهجره را که با حکم دادگاه عالی روسیه از سال ۲۰۱۰ فعالیت آن در این کشور ممنوع اعلام شده است،متلاشی و اعضای آن را دستگیر کردند.

در بیانیه گفته شده است: گروه التکفیر و الهجره افرادی را که با اعتقادات و تفکرات آنان موافق نباشند، حتی اگر مسلمان باشند، آنان را کافر می دانند.

 ماموران سازمان امنیت فدرال روسیه در ماه فوریه جاری در جمهوری کاراچایوو چرکسیا، استان های کراسنادار، راستف و شبه جزیره کریمه ۱۹ عضو گروه افراط گرای التکفیر و الهجره را دستگیر کردند. 

در بازرسی از خانه های این افراد و یک انبار مخفی آنها، ۴۰ جلد کتاب و نشریات حاوی اطلاعات افراط گرایان، تیربار ار.پ.کا و اسلحه خودکار کلاشینکوف و مقادیری مهمات و بمب دست ساز و سه کلیوگرم ماده منفجره تی ان تی و یک کمربند انتحاری بدست آمد.

سازمان امنیت فدرال روسیه اعلام کرده است که جستجوها برای یافتن عوامل افراط گرا ادامه خواهد داشت.

گروه التکفیر و الهجره از گروههای سلفی تکفیری است که از مصر برخاسته و در برخی کشورهای منطقه خاورمیانه فعالیت می کند. 

در سال‌های اخیر در روسیه دهها عضو گروه های تروریستی و افراط گرا ازجمله اعضا و هواداران گروه تروریستی داعش توسط ماموران امنیتی دستگیر یا کشته شده اند که برخی از آنان با سرکرده تروریست‌ها در عراق و سوریه ارتباط مستقیم داشتند.

روز گذشته سازمان امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که گروهی از حامیان گروه تروریستی داعش در روسیه دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی سازمان امنیت فدرال روسیه روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: سازمان امنیت فدرال روسیه با همکاری سازمان نظارت مالی روسیه (روس فین مانیتورینگ) از فعالیت شبکه ای از حامیان گروه تروریستی داعش در منطقه کریمه و جمهوری تاتارستان جلوگیری کرد. 

 در بیانیه گفته شده است: اعضای این گروه بین سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ در شبکه اینترنتی، جامعه ای را بوجود آورده بودند که تحت پوشش امور خیریه کمک مالی برای نیازهای گروه تروریستی داعش جمع آوری می کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha