۲۰ خانه هلال در شهرستان نیر راه‌اندازی می‌شود

اردبیل - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر نیر گفت: تا پایان امسال ۲۰ خانه هلال در این شهرستان فعال خواهد شد.

به گزارش ایرنا ، عسگر فرجی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: خانه هلال در هر منطقه‌ای زمینه هم‌افزایی در حوزه اجتماعی و محرومیت‌زدایی را فراهم می‌کند.

او همچنین توانمندسازی جامعه و گسترش آموزش‌های امدادی برای مقابله با حوادث و تشکیل تیم‌های واکنش سریع شهری و روستایی را از دیگر اهداف راه‌اندازی این مراکز ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه تمام فعالیت‌های خانه هلال، داوطلب‌محور و بر اساس ظرفیت‌های انسانی موجود در شهر و روستا انجام می‌گیرد، افزود: اعضای مستقر در خانه‌های هلال، سفیران هلال احمر در سراسر کشور هستند و خانه‌های هلال به شکل کاملا مردمی و با محوریت داوطلبانه اداره می‌شوند.

وی گفت: جذب و سازماندهی اعضا و داوطلبان از اهالی روستاها ، ارائه آموزش های همگانی کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات ، کارگروه توانمندسازی جوانان، دعوت و جذب خیرین داوطلب در روستاها و محلات از فعالیت‌های خانه هلال در روستاها خواهد بود.

وی با بیان اینکه آمادگی و آموزش می تواند از خسارات حوادث بکاهد، افزود: تشکیل خانه‌های هلال به نوعی واگذاری کار به افراد است که می تواند نقطه  قوتی برای هلال احمر باشد و با آموزش‌های ساده می‌توان مشکلات را به حداقل رساند.

شهرستان نیر در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی اردبیل و در مسیر جاده ترانزیتی استان‌های اردبیل و آذربایجان‌شرقی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha