مبتلایان زمستانی به کرونا دوباره در آذربایجان‌غربی رکورد زد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان و بستری‌های کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته در استان گفت: در این مدت ۴۳۸ مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ۱۹ در استان ثبت شد که بیشترین تعداد طی ۶۵ روز گذشته بود.

دکتر جواد آقازاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان حدود ۶۰ نفر در مراکز درمانی آذربایجان غربی بستری شدند که در این خصوص نیز شاهد افزایش قابل توجه نسبت به روزها و هفته های گذشته هستیم.

وی با اشاره به اینکه تعداد بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی با اندکی کاهش نسبت به روز گذشته به ۴۶۸ نفر رسیده، اظهار کرد: از این تعداد ۲۴۰ نفر مشکوک و ۲۲۸ نفر نیز مبتلا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: همچنین طبق آخرین آمار، ۱۲۷ نفر در بخش های مراقبت های ویژه بستری و ۳۰ نفر از آنان به ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۲ نفر شامل یک تن در ارومیه و یک تن در شاهین دژ بر اثر ابتلا به کرونا در استان جان خود را از دست داده و تعداد کل فوتی ها بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ به سه هزار و ۵۷۴ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۱۱۰  هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

همچنین تاکنون افزون بر ۱۱۰ میلیون نفر در دنیا و بیش از یک میلیون و ۵۳۴ هزار نفر در ایران به کرونا مبتلا شده اند.

سهم ایران از فوتی های ۲ میلیون و ۴۳۰ هزار نفری ناشی از کرونا در جهان، حدود ۲.۴ درصد است.

سهم آذربایجان غربی از مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در ایران نیز به ترتیب ۷.۲ و ۶ درصد است.

یک هزارم مبتلایان در دنیا نیز مربوط به آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =