۱۸۰ مورد تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی نظرآباد قلع و قمع شد

کرج - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان البرز گفت: در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی زراعی و باغی در شهرستان نظرآباد بیش از ۱۸۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز قلع و قمع شد.

سرهنگ سید مجتبی موسوی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تغییر کاربری های غیر مجاز شامل ۱۵۰ مورد دیوارکشی منجر به تفکیک در اراضی، ۱۵ بنای احداث شده  و ۲۰ مورد دیگر اعم از استخر، آلاچیق و محوطه سازی بوده که ارزش این اقدامات بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
فرمانده یگان حفاظت از اراضی اعلام کرد که با پیگیری و تلاش همکاران مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نظر آباد و با حضور نماینده دادستان در این شهرستان  و با حضور و همکاری نیروهای انتظامی این اقدامات در روستاهای علی سید، کمال و محمد آباد خالصه به اجرا در آمده است. 
موسوی تذکری نیز به شهروندان  در خصوص پرهیز از معاملات در اراضی کشاورزی و باغی داد  و درخواست کرد که چنانچه قصد سرمایه گذاری و یا خرید هرگونه بنایی  را داشته باشند لازم است از آخرین وضعیت پرونده ملک مورد نظر و اطمینان از قانونی بودن و یا نبودن آن  از مدیریت جهاد شهرستان مربوطه استعلام داشته باشند.

شهرستان نظر آباد از جمله شهرستان های موفق استان در اجرای قوانین حفظ کاربری  اراضی در سال جاری بوده است که علی رغم حجم فعالیت های محوله در برخورد با تغییر کاربری های غیر مجاز نیز با جدیت  عمل کرده است. 

شهرستان نظرآباد دارای ۲۳ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی  بوده و قطب دامپروری استان و کشور می باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =