تولید آثار هنری و رسانه‌ای با محوریت مساجد ضروری است

تهران - ایرنا - حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: آثار هنری و رسانه‌ای «حوزه هنری انقلاب اسلامی» و « بنیاد هدایت» با هدف برجسته ‌سازی نقش محوری مساجد و امامان محله، تولید شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری انقلاب اسلامی و بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی در راستای معرفی و تبیین نقش محوری مساجد و امامان محله، اقدام به تولید آثار فرهنگی، هنری و رسانه‌ای مصور و مکتوب خواهند کرد.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی در دیدار با مسئولان حوزه هنری و بنیاد هدایت افزود: اهم وظایف حوزه هنری انقلاب اسلامی انجام فعالیت‌های هنری با محور قراردادن مساجد است.

وی توضیح داد که  دو معنا در خصوص واژه امامت مدنظر است که یکی از این معانی ناظر به فعالیت امام محله در منطقه خودش و نقش‌آفرینی در همان محدوده جغرافیایی است و معنای دیگر؛ گفتمان سازی مفهوم انقلاب اسلامی در متن جامعه و برای مردم خواهد بود.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر نقش حوزه هنری  در گفتمان سازی مفهوم امامت و انقلاب اسلامی در جامعه ادامه داد: نقش امامان محله، تبیین گفتمان انقلاب اسلامی است و حوزه هنری باید به ‌واسطه تولیدات هنری و رسانه‌ای این گفتمان را در جامعه گسترش دهد.

عناوین آثار فرهنگی، هنری و رسانه‌ای حوزه هنری انقلاب اسلامی و بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص معرفی و تبیین نقش محوری مساجد و امامان محله عبارتند از: «تولید فیلم‌نامه و سریال تلویزیونی با محور گفتمان امامت و امت و سوژه‌های کانونی امام محله»؛ «تولید تیزر فرهنگی ویژه تلویزیون و فضای مجازی با موضوع شبکه امامت مساجد»، «تولید داستان‌های کوتاه جذاب از تبلیغات محله محور روحانیون شاخص کشور» و «تألیف ۳۰ عنوان کتاب تاریخ شفاهی با موضوع امامان محلات».

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =