استاندار: خیرین هزار و ۳۹۴ میلیارد تومان به استان کرمانشاه کمک کردند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در دولت دوازدهم و در بحران‌های زلزله، سیل و کرونا، خیرین هزار و ۳۹۴ میلیارد تومان به استان کمک کردند، گفت: این کمک‌ها در حوزه‌های مدرسه‌سازی، بهداشت و سلامت، معیشت نیازمندان آسیب‌دیده از کرونا، توسعه روستاها و مناطق عشایری و کمک به محرومین انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ «هوشنگ بازوند» عصر سه شنبه در همایش تجلیل از خیرین عرصه توسعه روستاها و مناطق عشایری که با حضور معاون اول رییس جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، افزود: خیرین همیشه خاطره خوبی را در ذهن مردم بر جای می گذارند و با احسان و نیکی به یاری و کمک همنوعان می آیند، در کرمانشاه شاهد بودیم که در زلزله خیرین و مردم چه نقش مهمی در کنار دولت ایفا کردند و امروز هم در توسعه روستاها و مناطق عشایری پیشگام شده اند.

بازوند، به برخی اقدامات خیرین در استان اشاره کرد و گفت: در مناطق زلزله زده هزار و ۲۲۱ کلاس درس احداث شد که ۵۴۱ کلاس را خیرین کمک کردند و ۱۵۵ میلیارد تومان هزینه کردند.

 وی ادامه داد: کمک ۲۶۰ میلیارد تومانی خیرین برای ایجاد خانه های بهداشت و درمان و ۲۵۰ میلیارد تومان در ایام کرونا نیز بسیار قابل تقدیر است و امیدوارم روند مساعدت و همدلی خیرین برای کمک به نیازمندان آسیب دیده از شیوع کرونا تداوم داشته باشد.

استاندار کرمانشاه فعالیت و تلاش های نهادهای حمایتی و ادارات بهزیستی، هلال احمر و کمیته امداد را نیز برای کمک به محرومین و توسعه مناطق روستایی قابل تقدیر دانست و گفت: در بحران ها همیشه انسجام و همبستگی مطلوبی بین مردم و دولت شکل می گیرد که بی نظیر و بی بدیل است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.  

سرخط اخبار استان‌ها