۲۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۳۶
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84232246
۰ نفر

برچسب‌ها

حسن نصرالله بر ادامه راه شهدای مقاومت تاکید کرد

تهران- ایرنا- دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به سالروز فرماندهان شهید مقاومت لبنان با تاکید بر ادامه راه شهدا گفت: از ویژ گی های مشترک شهدای مقاومت این است که اینها در جنبش و جهاد مقاومت ذوب بودند یعنی اینها تمام هم و غم و فکر و روح و عقل و وجودشان مقاومت بود و در مقاومت ذوب شده بودند.

سید حسن نصرالله سه شنبه شب در سخنانی که از شبکه های خبری پخش شد با گرامیداشت سالروز فرماندهان شهید مقاومت لبنان در باره شهادت سید عباس موسوی، شیخ راغب حرب و عماد مغنیه گفت: اینها  بهترین روز زندگی خود را در این راه فدا کردند در حالی که اینها به رغم همه سختی ها هرگز خسته و نا امید نشدند.

وی افزود حاج عماد و شیخ راغب حرب و سید عباس موسوی شرایط بسیار سختی داشتند.

دبیر کل حزب الله  تاکید کرد که وصیت نامه های این فرماندهان شهید برای ما امانت هایی است به ویژه وصیت نامه ای که از سید عباس موسوی به ما رسیده که بر محافظت از مقاومت تاکید دارد.

وی همچنین گفت که ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گذرد و جمهوری اسلامی پایدار مانده و در تمام زمینه ها پیشرفت کرده است و حتی به یک قدرت منطقه ای بزرگ تبدیل شده که روی آن حساب می شود.

حسن نصرالله در باره سالروز انقلاب ۱۴ فوریه مردم بحرین نیز اشار کرد و گفت: به ملت بحرین که برای دستیابی به آزادی فداکاری های بسیاری کرده و در صدر آنان آیت الله شیخ عیسی قاسم درود می فرستیم.

وی افزود: این ملت مظلوم برای مطالبه حقوق طبیعی خودشان انقلاب را با روشی مسالمت آمیز آغاز کردند و شهید و زخمی دادند و هزاران نفر در حال حاضر در زندان بسر می برند و هنوز هم از حرکت مسالمت آمیز دست بر نداشته اند.

نصرالله درباره اوضاع داخلی لبنان نیز گفت: هر گونه سخنی در باره قطعنامه بین اللملی تحت بند هفت منشور سازمان ملل متحد درباره دولت به معنای دعوت به جنگ است و بین المللی کردن موضوع با حاکمیت منافات دارد و شاید پوششی برای اشغال جدید باشد.   

وی هر گونه اشکال بین المللی کردن موضوع را مردود دانست  و گفت ما این موضوع را برای لبنان خطرناک می دانیم و احساس می کنیم که اندیشه بین المللی کردن  این موضوع  شوراندن برخی لبنانی ها علیه یکدیگر است.

وی همچنین به اتهام زنی برخی گروه ها به حزب الله لبنان اشاره کرد و گفت: گروهی هدفشان دشنام دادن و ناسزا گفتن به حزب الله بدون هیچ دلیل و علتی است. 

حسن نصرالله افزود: من هواداران و دوست داران مقاومت را به پرهیز از مقابله به مثل در این باره دعوت می کنم زیرا ما اهل دشنام و ناسزا نیستیم. ما شکست خورده نیستیم که با این گونه حملات مقابله به مثل کنیم و اینها روی ما تاثیری ندارد. اتهام هایی که علیه ما مطرح می شود خارج از تمام اصول و قواعد حقوقی است. آنچه علیه ما روی می دهد این است که حزب الله متهم، قاتل و مسئول است مگر اینکه (از نظر آنها) بی گناهی اش ثابت شود.

وی تاکید کرد که در حال حاضر یک برنامه طراحی شده علیه حزب الله وجود دارد اما در خدشه دار ساختن چهره مقاومت شکست خورده است.

**نتایج تحقیقات مربوط به انفجار بیروت اعلام شود

دبیر کل حزب الله همچنین خواستار اعلام نتایج تحقیقات مربوط به انفجار بیروت شد و گفت: دستگاه قضایی لبنان باید نتایج تحقیقات در باره انفجار بیروت را اعلام کند. گفته می شود که میزان بیمه پرداختی به خانواده های شهدا و آسیب دیدگان بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون دلار است. 

وی درباره تشکیل دولت جدید لبنان نیز گفت: فکر نمی کنم کسی خواستار عدم تشکیل دولت در لبنان باشد. نفع همه در تشکیل دولت است.
حسن نصرالله ادعای برخی طرف ها در باره مرتبط دانستن تشکیل دولت لبنان به توافق هسته ای را حرفی فاقد ارزش دانست و تاکید کرد که نباید برای تشکیل دولت منتظر خارج باشیم و از دستیابی به یک راهکار مایوس شویم. 

وی همچنین اظهار داشت، اینکه مسئولیت تشکیل نشدن دولت در لبنان را به گردن رییس جمهوری بیاندازیم بی انصافی است. مطالبات برخی طرف ها برای تصدی پست هایی مشخص را درک می کنیم. 

دبیرکل حزب الله همچنین بر تقویت روابط با جریان ملی آزاد تاکید کرد و گفت رابطه ما با متحدان، خواه بین حزب الله و جنبش امل و یا بین حزب الله و دیگر متحدان رابطه ای قوی و استوار است.

وی همچنین گفت: تحولات بزرگی در منطقه روی می دهد و این تحولات بر لبنان به عنوان بخشی از این منطقه، تاثیر می گذارد.

سید حسن نصرالله در باره موضوع هسته ای ایران نیز گفت که نگرانی آشکاری از سوی رژیم صهیونیستی و عربستان درباره پرونده هسته ای ایران و یمن وجود دارد. این در حالی است که ارتش یمن و کمیته های مردمی در تمامی جبهه ها پیشروی هایی را انجام می دهند. 

**آمریکا به دنبال احیای داعش است

وی همچنین به تحولات سوریه اشاره کرد و گفت: سخن آمریکایی ها مبنی بر اینکه ماموریت شان دیگر حفاظت از نفت در آنجا نیست، با اقدام شان برای احیای دوباره گروه تروریستی داعش همراه می باشد. 

دبیر کل حزب الله اولویت دولت بایدن رییس جمهوری آمریکا را  نیز چین دانست که به گفته وی تهدید بزرگی برای اقتصاد این کشور به شمار می رود.   

وی درباره طرح معامله قرن هم گفت: کسی امروز از معامله قرن که به نظر می رسد پایان یافته یا کمرنگ شده است سخن نمی گوید. معامله قرن در نتیجه پایداری ملت و رهبران فلسطین و محور مقاومت نفس های آخر را می کشد. موضع مردم مصر و اردن نمونه واضحی از مخالفت با عادی سازی است و این امر به سایر ملت ها هم سوق پیدا کرده است. کشورهای عربی و اسلامی همچون الجزایر، تونس، پاکستان و غیره همچنان در این زمینه پایدار هستند. افراد متوهم همچون حاکمان سودان درخواهند یافت که عادی سازی روابط با اسرائیل مشکلات اقتصادی آنها را حل نخواهد کرد.

**معامله قرن نفس های آخر را می کشد

حسن نصرالله در باره طرح صهیونیستی-آمریکایی موسوم به «معامله قرن» نیز که از سوی ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا مطرح دنبال شد نیز گفت: در حال حاضر کسی از معامله قرن حرفی نمی زند، معامله قرن به دلیل استقامت و پایداری مردم و رهبران فلسطین و محور مقاومت، اکنون نفس های آخر را می کشد.

وی عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را نیز محکوم کرد و آن را مغایر خواست ملت ها دانست و گفت موضع مردم مصر و اردن نمونه آشکاری در مخالفت با عادی سازی روابط با این رژیم است و برخی کشورهای عربی و اسلامی مانند الجزایر، تونس و پاکستان همچنان مقاوم و استوارند.

دبیر کل حزب الله تاکید کرد: افراد متوهم، مانند حاکمان سودان در آینده پی خواهند برد که عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مشکلات اقتصادی شان را حل نخواهد کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان تاسیس رژیم صهیونیستی را مبتنی بر جنایت، قانون شکنی و پایبند نبودن به اخلاق دانست و گفت: این رژیم همواره اهداف غیر نظامی را مورد حمله قرار می دهد. 

وی در واکنش به اظهارات رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی هشدار داد: ما دنبال جنگ نیستیم اما اگر اقدام به جنگ کنید ما نیز وارد جنگ خواهیم شد و چنانچه شهری را بمباران کنید ما نیز مقابله به مثل خواهیم کرد و در صورت بمباران روستاها، ما نیز شهرک های صهیونیست نشین را هدف قرار خواهیم داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان