مسابقه کشوری  اذان با میزبانی کرج آغاز شد

کرج - ایرنا - رییس اداره امورقرآنی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج اعلام کرد که مسابقه اذان کشوری به صورت مجازی توسط این سازمان در سراسر کشور آغاز شد.

وحید  قاسمی وند  شامگاه سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت جایگاه اذان در اسلام و مقام و جایگاه موذن در بین مسلمانان گفت: این مسابقه طی 2 روزآینده با میزبانی مجازی سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی کرج ادامه دارد.

وی بیان داشت:  اذان به عنوان ندای آزادی و نسیم حیات بخش استقلال و عظمت مسلمانان، از جایگاه ویژه ای برخوردار است. لذا پرداختن به این موضوع مهم از تکالیف دستگاه های اجرایی و ارگان های قرآنی و مذهبی است. 

قاسمی وند ادامه داد: برهمین اساس  مسابقات اذان به صورت مجازی برای تمام ایرانیان (فقط برادران) با میزبانی مجازی شهرداری کرج برگزار می شود.

این مسابقات در  چهار رده سنی زیر ۱۰ سال (۹ سال تمام)، ۱۰ تا ۱۶ سال (۱۶ سال تمام)، ۱۷ تا ۳۹ سال (۳۹ سال تمام) و ۴۰ سال به بالا برگزار خواهد شد.

قاسمی وند گفت: شرکت کنندگان می توانند بعد از قرائت اذان و ضبط آن با گوشی تلفن همراه ، فایل  صوتی را با ذکر مشخصات فردی و شماره تلفن، اطلاعات کامل از طریق فضای مجازی به شماره ۰۹۳۳۸۰۹۰۱۳۷ ارسال نمایند.

این مسوول به بخش ویژه این مسابقه نیز اشاره کرد و افزود: در راستای ترویج اذان گویی در بین افراد جامعه، علاقه مندان می توانند در وقت شرعی و در فضای باز اذان را قرائت و فیلم آن را به شماره اعلامی ارسال کنند. 

قاسمی وند گفت :  آخرین فرصت ارسال آثار ۳۰ بهمن ماه جاری تعیین شده و جوایز ارزنده ای با قید قرعه به شرکت کنندگان اهدا خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =