جهادگران بسیجی ‌همگام با کادر درمان علیه کرونا مبارزه می کنند

ساوه - ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه گفت: جهادگران بسیجی و کادر درمان در میدان مبارزه با ویروس کرونا از فرمایشات مقام معظم رهبری پیروی کردند و فداکارانه در مسیر حفظ سلامت جامعه گام برمی دارند.

به گزارش ایرنا، «مهدی مصری» روز سه‌شنبه در مراسم تجلیل از جهادگران طرح شهید سلیمانی افزود: استفاده از علم و دانش در راستای رفع نیازهای بشر به عنوان یکی از ارزش‌های والای انسانی مطرح است.
وی با اشاره به ضرورت مجاهدت در راستای خدمت به مردم و محرومان گفت: بسیجیان در دوران کرونا کار بزرگی انجام دادند و با بصیرت‌افزایی و آگاهی‌بخشی در جامعه، مردم را نیز در طرح کمک مومنانه با خود همراه کردند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه ادامه داد: با همت و تلاش شبانه روزی محققان، خودکفایی در تولید واکسن کرونا در آینده نزدیک عملی خواهد شد و ایران به یکی از تولیدکنندگان واکسن در دنیا تبدیل می‌شود.
مصری با بیان اینکه زیرساخت‌های تولید واکسن کرونا در کشور فراهم شده است، گفت: علت ترور شهید فخری زاده، اقدامات ارزشمند این شهید دانشمند در عرصه مقابله با کرونا و کیت‌های تشخیصی این بیماری بود.
وی تصریح کرد: تنها راه توسعه و رشد پایدار نظام و انقلاب، توجه به دین است و علوم انسانی و اسلامی باید در خدمت سایر علوم قرار گیرد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه افزود: اجرای طرح شهید سلیمانی در بیماریابی و مراقبت از بیماران کرونایی نقش بسزایی داشت و جهادگران در راستای پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب همگام با کادر درمان در میدان مبارزه با این ویروس منحوس حضور داشتند و خوشبختانه امروز ساوه در زمینه مقابله با کرونا درصد قابل قبولی نسبت به شاخص‌های کشوری دارد که تلاش جدی جهادگران را نشان می‌دهد.
مصری گفت: طرح شهید سلیمانی تا زمانی که واکسن به مرحله قابل قبولی  از اثربخشی برسد، باید دنبال شود و واکسیناسیون ۵۰ تا ۷۰ درصد مردم این بیماری را تا حدودی کنترل خواهد کرد.
وی ادامه داد: دوزهای اولیه واکسن کرونا با اولویت کادر درمان در حال استفاده است و در مراحل بعد سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای و سپس به صورت فراگیر در دسترس مردم قرار می‌گیرد.
 رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه بر لزوم تقویت تفکر جهادی در راستای پیشرفت در عرصه‌های علمی تاکید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =