اعلام حمایت ایران از نماینده سازمان ملل در امور سوریه

مسکو - ایرنا - هیات جمهوری اسلامی ایران که به ریاست علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امورخارجه در امور ویژه سیاسی در پانزدهمین نشست بین المللی کارشناسان ارشد کشورهای عضو روند آستانه در شهر سوچی روسیه سفر کرده است روز سه شنبه با هیات سازمان ملل متحد به ریاست «گیر پدرسون» دیدار کرد.  

به گزارش ایرنا ، خاجی مشاور ارشد وزیر امورخارجه در امور ویژه سیاسی که به منظور شرکت در پانزدهمین نشست بین المللی کارشناسان ارشد کشورهای عضو روند آستانه در شهر سوچی روسه سفر کرده است با هیات سازمان ملل متحد به ریاست «گیر پدرسون» فرستاده ویزه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه دیدار کرد.  

 در این دیدار، طرفین بطور مفصل در مورد فرآیند سیاسی  سوریه با تاکید بر ضرورت تداوم کار کمیته قانون اساسی آن کشور رایزنی و تبادل نظر کردند.
 
 خاجی با اشاره به نتایج سفر اخیرش به دمشق و مذاکره با مقام های سوری از جمله بشار اسد رییس جمهوری سوریه، بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند حل و فصل سیاسی بحران سوریه و تداوم کارکمیته قانون اساسی آن کشور تاکید و بر ادامه حمایت تهران از ماموریت فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه تاکید کرد.

وی  افزود که  ایران همانطور که در گذشته از ماموریت فرستاده ویژه دبیرکل در امور سوریه حمایت کرده است، همچنان به این روند ادامه خواهد داد.

پدرسون نیز ضمن قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران  از وی،   در انجام ماموریتش، بر ضرورت اعتمادسازی میان طرف های سوری و کنشگران بین المللی و همچنین بر لزوم اتخاذ رویکردی جامع برای حل و فصل بحران سوریه، تاکید کرد.

 هیات های روسیه، ایران و ترکیه، معارضان سوری و دولت سوریه برای شرکت در این مذاکرات درشهر بندری سوچی در ساحل دریای سیاه حضور دارند .

بررسی آخرین تحولات سوریه در عرصه های مختلف محور اصلی گفت وگوهای نمایندگان کشورهای ایران، روسیه و ترکیه طی دو روز نشست خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha