شمار مبتلایان به کرونا در شاهرود از هفت هزار تن گذشت

شاهرود - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: شمار مبتلایان به ویروس کرونا از آغاز همه گیری تاکنون در شهرستان های شاهرود و میامی به هفت هزار و ۲۵ تن رسید.

به گزارش ایرنا، احسان بینش شامگاه سه شنبه از شناسایی ۹۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد و افزود:  ۲ هفته اخیر اگر چه تعداد بستری شدگان افزایش مختصری پیدا کرده اما در چند روز گذشته ثابت بوده  و آزمایش‌های مثبت سرپایی نسبت به چند هفته قبل به شدت افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه اکنون ۶۶ بیمار مبتلا به این ویروس در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری هستند، اظهار داشت: ۱۱ تن از این بیماران در بخش مراقبت ویژه درمان می‌شوند.

بینش با اشاره به شیوع ویروس کرونای انگلیسی و آفریقایی در کشور، گفت: این ویروس بیماری زایی و قابلیت سرایت بیشتری دارد بنابراین شاهد جهش و تغییر رفتار در این ویروس هستیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه تاکنون مورد مثبتی از این نوع ویروس در شهرستان شاهرود شناسایی نشده ، افزود: نمونه‌هایی مشکوک جهت شناسایی ارسال شده اما تاکنون جوابی نرسیده است.

وی ادامه داد: با توجه به تغییر رفتار ویروس باید در آداب، رفتار و سبک زندگی تغییر ایجاد کرد و به مانند گذشته مراسم عزا و عروسی را با شرایط قبل برگزار نکنیم.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت زرد و شهرستان میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۴ تن در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۹ تن از بیماران مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۵۹ هزار و ۱۱۷ تن رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۸ بهمن ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۸ هزار و ۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۶۹۰ تن بستری شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها