اهدا ۷۷۷ دست لباس گان به بیمارستان‌های یزد و یک خبر کوتاه

یزد- ایرنا- اهدای ۷۷۷ دست لباس گان از سوی دانشگاه یزد به بیمارستان‌های استان و آغاز ثبت نام برای طرح « یادکاشت درخت» در اردکان از جمله خبرهای روز سه شنبه استان یزد است.

عضو هیات علمی دانشکده نساجی دانشگاه یزد گفت: از آبان‌ماه سال ۹۹ تاکنون ۷۷۷ دست لباس گان و شلوار بیمارستانی محافظتی قابل شستشو در کارگاه‌های پوشاک این دانشکده تولید و به بیمارستان‌های استان اهدا شد.

به گزارش شامگاه سه‌شنبه روابط عمومی دانشگاه یزد به ایرنا، حسن مشروطه افزود: تهیه تجهیزات کمک تنفسی، یک دستگاه الکتروشوک، ۲عدد مانیتور پزشکی، ۳۵ عدد «بای پپ » و ۲۰عدد ماسک از دیگر اقلام اهدایی در این بازه زمانی‌به بیمارستان‌هاست.

وی بدون اشاره به مبلغ هزینه شده ادامه داد: ۸۰ درصد هزینه ها از سوی سید محمد بزرگ و سعید سعیدا اردکانی ۲ تن از اعضای هیات علمی دانشگاه تامین و بقیه از سوی سایر خیران پرداخت شد

اردکان

همچنین شهردار اردکان با بیان اینکه به منظور یادبود عزیزان درگذشته ،طرح « یادکاشت درخت» در این شهرستان اجرا می شود، گفت: در اجرای این طرح درختی به یادبود شخص، ثبت معنوی می شود و تندیسی در کنار آن قرار می گیرد.

« مصطفی پوردهقان اردکان»  در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح یادشده از ۱۵ اسفند ماه آینده آغاز می شود و مردم می توانند از هم اکنون  اقدام به  ثبت نام کنند و  در اجرای طرح مردم برای کاشت درخت به این نهاد مراجعه کنند  یا با شماره تلفن ۳۲۲۲۳۰۱۳ تماس بگیرند.

شهردار اردکان با بیان اینکه این طرح در حال حاضر  در فاز چهار پارک آزادی  اجرا می شود، تصریح کرد: اگر مردم از این طرح استقبال کردند، پارک کوهستان و جنگلی نیز آماده اجراست.

پوردهقان اردکان اظهار کرد : در اجرای طرح یادکاشت، نهال با نظارت و تایید فضای سبز  شهرداری  انتخاب و هزینه های مربوط به خرید، کاشت،  نگهداری، سمپاشی و کود دهی به عهده فرد ثبت نام کننده است.

وی در ادامه با اشاره اینکه کاشت درخت یکی از بهترین کارهای خیر و اثرگذار است ،بیان کرد : شهر بدون درخت، بی روح است که با کاشت نهال، سرسبزی و خرمی، لطافت،  آسایش و آرامش مردم را درپی دارد.

پوردهقان  اردکان به نقش شهرداری در حوزه فضای سبز اشاره کرد و افزود: شهرداری با ایجاد پارک ها و بوستان ها سالانه  چند میلیارد تومان صرف هزینه کاشت و نگهداری فضای سبز شهری می کند ، امید می رود با طرح یاد کاشت درخت و مشارکت شهروندان با توسعه فضای سبز برای کاهش آلودگی هوا گام موثری برداشته شود.

شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق، احمدآباد و اردکان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها