لاوروف موضع گیری کاخ سفید در مورد واکسن روسی را تاسف آور خواند

مسکو - ایرنا - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، موضع گیری کاخ سفید علیه واکسن های روسی و چینی ضدکرونا را تاسف آور خواند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی زویوزدا روسیه، لاوروف روز سه شنبه گفت: روسیه همواره بر اساس اصل علاقه مندی و تمایل متقابل در روابط با شرکای خارجی رفتار می کند و اجازه کامل برای توسعه روابط بر اساس توافق متقابل با همه کشورها دارد. 

 وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به درخواست ایالات متحده آمریکا از کشورهای دیگر مبنی بر اینکه با شک و تردید به واکسن روسی اسپوتنیک وی بنگرند، افزود: مسکو با هیچ کشوری علیه هیچ کشور دیگر دوستی نمی کند. 

سخنگوی کاخ سفید به تازگی گفت که روسیه و چین سعی دارند از واکسن های خود علیه کووید-۱۹ به اهداف دیپلماتیک دست یابند. 

«جن ساکی» افزود که واشنگتن نگران این وضعیت است و سازمان امنیت ملی آمریکا این وضعیت را به دقت پیگیری می کند.
 
لاوروف همچنین در واکنش به سخنان ساکی یادآورشد که این گونه اظهارات در این باره است که دولت جدید آمریکا بر این باور است تولید واکسن روسی از نقشه های ژئوپلیتیکی کرملین است.

به گفته وی، اگر (آمریکا) نمی تواند با روابط عادی دوستانه بین کشورها مقابله کند و تنها اظهاراتی که می توان در این رابطه عنوان کرد چنین بیانات است، واقعیت ناگواری است. اما ما هیچ گاه با کشوری علیه کشور دیگر دوستی نمی کنیم. 

روسیه اکنون در تحویل و نیز تولید مشترک واکسن اسپوتنیک وی واکسن نخست این کشور علیه کووید-۱۹ با بیش از ۲۰ کشور جهان از جمله ایران همکاری می کند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار جهان