جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور مجازی برگزار می شود

کرج - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور اعلام کرد: بیست و سومین دوره جشنواره خیرین مدرسه ساز اسفند ماه ۹۹ به صورت مجازی و همزمان دراستان ها برگزار می شود.

فاطمه مهاجرانی عصر سه شنبه در نشست با اعضای ستاد جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان البرز گفت : امسال جشنواره خیرین مدرسه ساز با حضور معاون رییس جمهوری دربستر شبکه شاد برگزار خواهد شد.

وی اظهارداشت: این جشنواره هر سال در راستای تکریم خیرین نیک اندیش و به شکرانه سخاوت این عزیزان در انجام کارهای خیربه عنوان یک افتخار ملی برگزارمی شود.

 مهاجرانی  به نقش آفرینی خیرین مدرسه ساز در ساخت ۳۰ درصد از مدارس کشور طی ۲ دهه اخیر اشاره کرد و یادآورشد: اجرای این جشنواره ملی- استانی به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برنامه ریزی شده است.

وی تصریح کرد: این همایش ملی در محل استانداری ها و به صورت همزمان با حضور معاون رییس جمهور و وزیرآموزش وپرورش  به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شود.

وی  با بیان اینکه پویش ملی « من مادرم، بچه های ایران فرزند من» در مناطق مختلف کشور درحال اجرا است، خاطرنشان کرد: تا کنون مردم در این پویش که با هدف گسترش عدالت آموزشی مشارکت خوبی داشته اند اما با توجه به نیاز استان ها به کلاس درس لازم است سطح مشارکت های مردمی افزایش یابد.

مهاجرانی به تحقق و افزایش تعهدات خیرین مدرسه ساز البرز پرداخت و اضافه کرد: سهم ۳۰ درصدی ساخت پروژه های آموزشی دردست اجرای این استان که حاصل تعامل و هم افزایی اداره کل نوسازی، آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه سازاست قدردانی کرد.

معاون برنامه ریزی و امور مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور تاکید کرد: همت والای خیرین در توجه به مناطق کم برخوردار در احداث فضای آموزشی ستودنی است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس البرز گفت: در دهه فجر امسال ۱۵ پروژه آموزشی با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال به آموزش و پرورش البرز تحویل داده شد.

محمد دلاوریان افزود: از این تعداد ۱۱ پروژه در قالب ۱۱۹ کلاس درس با زیر بنای ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال ازمحل مشارکت خیرین نیک اندیش ساخته شد.

وی بیان داشت: بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز البرز نیز روز سه شنبه ۵ اسفند ماه ۹۹ ساعت ۱۵به صورت مجازی درسالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار می شود.

مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز ۵۰۰ نفر عضو فعال دارد.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموزدارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها