پیشرفت فیزیکی طرح آبرسانی بن به بروجن به بیش از ۷۰ درصد رسید

شهرکرد- ایرنا-معاون امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری، حمایت وزیر نیرو در راستای تسریع در تکمیل طرح آبرسانی بن به بروجن را خواستار شد و گفت: پیشرفت فیزیکی این طرح به بیش از ۷۰ درصد رسیده است.

مجید نظری روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های برق‌رسانی این استان در قالب پویش «هر هفته الف- ب- ایران» که از طریق ارتباط ویدئوکنفرانسی با وزیر نیرو برگزار شد، افزود: دولت تدبیر و امید در حوزه صنعت برق اقدامات قابل توجهی در این استان انجام داده است و انتظار می‌رود در حوزه آبرسانی نیز با حمایت وزیر نیرو طرح آبرسانی بن به بروجن هرچه سریع‌تر تکمیل شود.

وی ادامه داد: این طرح جزو ۳۱ طرح اولویت‌دار کشور است که آب مورد نیاز ۴۵۶ هزار نفر از جمعیت استان را تامین می‌کند.

به گفته نظری، خط اصلی انتقال آب این طرح دارای ۱۱۶ کیلومتر است که تلاش می‌شود در سال ۱۴۰۰ بهره‌برداری شود و سپس خط فرعی آن با ۱۳۷ کیلومتر وارد مرحله اجرایی می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: این طرح دارای سه ایستگاه پمپاژ آب است که ایستگاه شماره ۲ دارای ۴۲ درصد پیشرفت و ایستگاه شماره ۳ دارای ۶۳ درصد پیشرفت است و ایستگاه پمپاژ شماره۱ که در استان همجوار واقع شده در حال تامین تجهیزات است.

نظری خاطر نشان کرد: وزارت نیرو در حوزه تامین انرژی برق و توسعه و بهسازی شبکه‌ها و برق‌دار کردن ۵۰ روستای این استان با توجه به پراکندگی روستاها تلاش مطلوبی داشته و این موضوع باعث افزایش امید و بهبود کسب و کار در استان شده است.

به گزارش ایرنا، در این آیین پنج طرح برق‌رسانی با اعتبار ۴۷۳ میلیارد تومان افتتاح شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها